Operatīvos dienestus nepastarpināti varēs izsaukt arī no mobilā tālruņa

09.03.2010

Šodien, 9.martā, valdībā atbalstīts Iekšlietu ministrijas izstrādātais Ministru kabineta noteikumu projekts „Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 25.augusta noteikumos Nr.684 „Noteikumi par nacionālo numerācijas plānu”, kurā papildus paredzēts ieviest trīszīmju numurus  Valsts policijai un Neatliekamajam medicīniskās palīdzības dienestam.Projektā paredzēts ieviest divus trīszīmju numurus – „110” Valsts policijai un „113” Neatliekamajam medicīniskās palīdzības dienestam. Šāds lēmums pieņemts, lai nodrošinātu katra operatīvā dienesta pieejamību un uzlabotu sniegto pakalpojumu kvalitāti, radot iespēju iedzīvotājiem nepieciešamības gadījumā bez starpposma (Vienotā ārkārtējo notikumu numura 112) sazināties ar attiecīgo dienestu izmantojot mobilos telefonus. Paralēli šiem numuriem, iedzīvotājiem joprojām saglabāsies iespēja no fiksētā tālruņa izsaukt operatīvos dienestus izmantojot īsos kodus 01, 02, 03, kā arī 112.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Intars Zitāns ir gandarīts, ka beidzot , iesaistoties vairākiem dienestiem un ministrijām, šis jautājums ir atrisināts. Zitāns atzīmēja: „Gadījumos, kad cilvēkam ir nepieciešama konkrēta dienesta palīdzība, viņš varēs arī kontaktēties pa tiešo un nevajadzēs atkārtoti sniegt informāciju un gaidīt, kamēr savieno. Īpaši būtiski tas ir gadījumos, kad ir notikušas avārijas situācijas, kā, piemēram, kad Valmierā bija plīsis gāzes vads, visi informēja par notikušo, 112 līnija bija pārslogota, bet šajā brīdī kādam iespējams bija nepieciešama tikai mediķu palīdzība, ko tagad varēs saņemt pa tiešo zvanot uz 113. Taču gadījumos, ja vienlaicīgi nepieciešama vairāku operatīvo dienestu palīdzība, piemēram, kad noticis ceļu satiksmes negadījums ar cietušajiem, tad ieteicams zvanīt uz 112, jo šajā gadījumā uz notikuma vietu tiks nosūtīti visi nepieciešamie dienesti. Tāpat būtiski ir tas, ka tāpat kā visās Eiropas Savienības valstīs Vienoto ārkārtējo notikumu numuru 112 iedzīvotāji un mūsu valsts viesi varēs izmantot gadījumos, ja nezina konkrēti pie kura dienesta vērsties vai neatceras tā numuru”.

 

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363, Mob.tālr.: 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

1 komentārs

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ