gerbonis Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrija

L.Mūrniece: Jēkabpils ir gatava plūdiem

10.03.2010

Jēkabpils un tās kaimiņu novadi ir gatavi iespējamiem pavasara plūdiem, tā šodien pēc tikšanās Jēkabpilī ar atbildīgajām valsts un pašvaldību amatpersonām atzina iekšlietu ministre Linda Mūrniece. Tikšanās laikā operatīvie dienesti un pašvaldības informēja par šī brīža situāciju, gatavību rīcībai plūdu gadījumā un veiktajiem preventīvajiem pasākumiem.


„Iespējamajiem plūdiem šogad gatavojamies ļoti nopietni, tāpēc personīgi gribēju pārliecināties par Jēkabpils un tās apkārtnes kā plūdu riska teritorijas gatavību. Pēc šodienas sarunas esmu pārliecinājusies, ka atbildīgās institūcijas zina, kā rīkoties, iespējamie plūdu draudi tiek uztverti nopietni un institūcijas savus pienākumus veic atbildīgi un profesionāli,” uzsver iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece tikšanās laikā uzsvēra, ka viena no vissvarīgākajām lietām ir atbildīgo dienestu un pašvaldību gatavība, operativitāte un savstarpēji koordinēta rīcība cilvēku apziņošanā un evakuācijas nodrošināšanā plūdu gadījumā. „Dienestu galvenais uzdevums ir parūpēties par iedzīvotāju drošību,” uzsver iekšlietu ministre L.Mūrniece. Atbildīgajām institūcijām ir jābūt izstrādātam rīcības plānam gadījumos, ja iedzīvotāji atsakās pamest savu dzīves vietu. Iedzīvotāju vislielākās bažas, atstājot savus mājokļus, ir par viņu īpašuma drošību, tāpēc tikšanās laikā Valsts policijas un zemessardzes pārstāvji iepazīstināja ar izstrādāto rīcības plānu, kā tiks veikta patrulēšana un īpašumu apsargāšana plūdu skartajās teritorijās, lai nepieļautu īpašumu izlaupīšanu.

Reaģējot uz Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras "TNS Latvia" pētījuma rezultātiem par zemo iedzīvotāju informētību par rīcību plūdu gadījumos, iekšlietu ministre L.Mūrniece un VUGD priekšnieks A.Pencis aicināja pašvaldības un medijus aktīvi informēt iedzīvotājus par to, kā rīkoties plūdu draudu un plūdu gadījumā. Turpina iekšlietu ministre L.Mūrniece: „Plūdu gadījumā svarīgi ir zināt, kā rīkoties un kam zvanīt, lai tādējādi novērstu nevajadzīgu satraukumu un nelaimi.”

Atzinīgi tika novērtēta pašvaldību spēja pielāgoties jaunajai situācijai un vairākiem novadiem sekmīgi koordinēt darbus, jo šogad pirmo reizi gatavošanās iespējamiem plūdiem notiek, sadarbojoties vairākiem novadiem un to atbildīgajām institūcijām, nevis Jēkabpils rajona ietvaros, kā tas bija iepriekšējos gados. 

Pēc sanāksmes iekšlietu ministre Linda Mūrniece ar atbildīgajām amatpersonām arī apmeklēja riska teritorijas, tai skaitā no dambja apskatīja Daugavu pilsētas teritorijā.

Tikšanās reizē piedalījās iekšlietu ministre Linda Mūrniece, VUGD priekšnieks, ģenerālis Ainars Pencis, Valsts policijas priekšnieks, ģenerālis Valsis Voins, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Raščevskis, Salas novada pašvaldības priekšsēdētāja Irēna Sproģe, Krustpils novada pašvaldības priekšsēdētājs Kārlis Pabērzs, Jēkabpils novada pašvaldības priekšsēdētājs Edvīns Meņķis, Krustpils novada pašvaldības Civilās aizsardzības speciālists Edgars Līcis un Zemessardzes 56.kājinieku bataljona komandieris Vents Kodors, kā arī VP un VUGD Jēkabpils pārvalžu pārstāvji.
 
 
Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363, Mob.tālr.: 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ