Cīņai ar organizēto noziedzību sadarbosies ar Itāliju

30.03.2010

Ministru Kabinets šodien, 30.martā, atbalstīja Latvijas valdības un Itālijas valdības līguma projektu par sadarbību cīņā pret organizēto noziedzību, terorismu un nelegālu narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru apriti. Sadarbības līguma projekts paredz abu pušu sadarbību, lai cīnītos pret terorismu un noziedzīgiem nodarījumiem, kas apdraud sabiedrisko drošību un kārtību, kā arī savstarpējo informācijas apmaiņu šajās jomās.


Sadarbības līgums, stiprinās abu valstu kopējās pūles cīņā pret organizēto noziedzību visās tās formās un dos iespēju praktiski attīstīt abu valstu sadarbību un tiešus sakarus starp abu pušu kompetentajām tiesību aizsardzības iestādēm, lai informācijas apmaiņa par plānotajiem vai izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem būtu operatīva. Līgums paredz arī personu datu aizsardzību, kas nodoti sadarbības ietvaros.

Iekšlietu ministrijai (IeM) līdz šim ir izveidojušās veiksmīgas divpusējās attiecības ar vairākām valstīm un ar lielāko daļu no tām jau ir parakstītas dažādas vienošanās par sadarbību. Ir līdzīgi līgumi noslēgti ar Austrijas Republiku, ASV, Baltkrieviju, Baltijas valstīm un Čehijas Republiku.

IeM divpusējā sadarbība norisinās vairākos līmeņos, notiek gan ekspertu līmeņa konsultācijas, piemēram, par līgumu projektiem, gan augstākā — ministru — līmeņa tikšanās. IeM kompetencē esošos Latvijas republikas divpusējos un daudzpusējos starptautisko līgumus iespējams aplūkot www.iem.gov.lv sadaļā Starptautiskā sadarbība.

Mareks Matisons
Iekšlietu ministrijas Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213
mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv; twitter.com/IeM_gov_lv 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ