L.Mūrniece informē par situāciju saistībā ar neatliekamās palīdzības transporta pakalpojumiem Rīgā un reģionā

30.03.2010

Šodien, 30.martā veselības ministra p.i. Linda Mūrniece pēc valdības sēdes tikās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, lai informētu valdības vadītāju par situāciju saistībā ar atklātā konkursa „Par neatliekamās medicīniskās palīdzības transportlīdzekļu ar specializēto aprīkojumu un autovadītāju pakalpojuma nodrošināšanu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālajam centram”.


Saskaņā ar valdības vadītāja un veselības ministra p.i. iepriekš nolemto, L.Mūrniece 29.martā tikās ar AS „Rīgas sanitārā transporta autobāze” valdes priekšsēdētāju A.Mamedovu, lai vienotos par Autobāzes un NMPD noslēgtās vienošanās termiņa pagarinājumu arī pēc 31.marta, tādējādi nodrošinot Rīgu un Rīgas reģionu ar NMPD pakalpojumiem līdz šī gada beigām un vienlaikus organizējot jaunu atklāto konkursu.

Vienlaikus L.Mūrniecei nezinot, šajā pašā datumā – 29.martā A.Mamedovs nosūtījis vēstuli NMPD direktora vietniecei administratīvajos jautājumos, kurā tiek nepārprotami norādīts, „ka gadījumā, ja līdz 2010.gada 31.martam nesaņemsim no Dienesta informāciju par iespējām noslēgt līgumu „Par neatliekamās medicīniskās palīdzības transportlīdzekļu ar specializēto aprīkojumu un autovadītāju pakalpojuma nodrošināšanu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālajam centram, tad Autobāze būs spiesta ar 2010.gada 1.aprīli izsniegt brīdinājumus par atlaišanu no darba (kolektīvā atlaišana) neatliekamā medicīniskā transporta autovadītājiem, jo ar 2010.gada 1.maiju beidzas Autobāzes un Dienesta noslēgtās vienošanaš termiņš”.

L.Mūrniece premjeram atzina, ka šāda A.Mamedova rīcība ir uzskatāma par atklātu valsts šantažēšanu, kas nav pieļaujama. Tādēļ ministra p.i. jau šobrīd ir uzdevusi ministrijas atbildīgajām amatpersonām apzināt alternatīvās iespējas saņemt neatliekamās medicīniskās palīdzības transporta pakalpojumus no citiem auto transporta pakalpojumu piegādātajiem, tomēr neizslēdzot iespēju panākt vienošanos par līguma pagarināšanu ar AS „Rīgas sanitārā transporta autobāze”.

Valdības vadītājs un L.Mūrniece pauda viedokli, ka neatliekamās palīdzības pakalpojuma saņemšanas ne Rīgā, ne Rīgas reģionā netiks traucēta vai pārtraukta.

Līga Krapāne
Ministru prezidenta preses sekretāre
Tālr. 67082865/29480299
E-pasts: liga.krapane@mk.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ