gerbonis Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrija

Iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces novēlējums Lieldienās!

01.04.2010

Lieldienas pie mums atnākušas līdz ar pavasara iestāšanos. Trauksmains šis laiks ir izvērties iekšlietu ministrijai pakļautībā esošajiem dienestiem – plūdi, kūlas ugunsgrēki, daudzie glābšanas darbi utt. Traģiska ir bijuši šī nedēļa, un es ļoti ceru, ka cilvēki no tās būs guvuši mācību un otrdien dienestu vadītāji varēs teikt, ka brīvdienas pavadītas mierīgi.


Kā jau visos svētkos un garākās brīvdienās, iekšlietu sistēmas dienesti strādās pastiprinātā režīmā, rūpējoties, lai Jums svētki paietu bez raizēm. Policisti un ugunsdzēsēji kontrolēt situāciju plūdu apdraudētajās un skartajās vietās, policisti būs uz ielām un patrulēs, robežsargi modri apsargās mūsu robežas, ugunsdzēsēji uzraudzīs, lai kūlas ugunsgrēki nenopostītu īpašumus, mežus un nepaņemtu cilvēku dzīvības, un, kā jau ierasts, ceļu policisti kontrolēs, vai iedzīvotāji nevada automašīnu dzērumā.

Aicinu visus Latvijas iedzīvotājus nemesties baudīt atnākušo pavasari bez apdoma un neprātīgi, bet gan šīs brīvdienas pavadīt, neaizmirstot par savu un apkārtējo cilvēku drošību! Tad tās tiks pavadītas bez liekām raizēm un pārdzīvojumiem.

Un vēlreiz savā un dienestu vārdā gribu Jums atgādināt:

  • Uzmaniet bērnus un neļaujiet tiem vieniem pašiem uzturēties plūdu skartajās teritorijās un pie ūdenstilpnēm, kā arī uzmanieties paši. Ledus krāvumi šobrīd ir nedroši, pārplūdušās upes straujas, un pārplūdušās teritorijas slēpj neredzamas bedres. Lieliskāks skats uz pārplūduši upi vai brīnišķīga fotogrāfija, nebūs Jūsu bērnu, tuvinieku vai draugu dzīvības vērta.
  • Pavasara dārza darbus nesāciet ar kūlas dedzināšanu. Dedzinot kūlu, Jūs apdraudat gan savu, gan līdzcilvēku īpašumus un pat dzīvības. Atgādinu, ka kūlas dedzināšana ir administratīvi sodāms pārkāpumus, par kuru var tikt uzlikts naudas sodu no divsimts līdz piecsimt latiem vai piemērots administratīvo arests līdz piecpadsmit diennaktīm. Aicinu arī vecākus Lieldienu brīvdienās pieskatīt savus bērnus, lai viņi neblēņojas ar sērkociņiem un nededzina pērno zāli, jo sods būs jāmaksā vecākiem.
  • Tāpat esiet uzmanīgi, rīkojot pirmos piknikus brīvā dabā un grilējot gaļu. Vieglprātīga un neuzmanīga attieksme pret uguni var atnest lielas nelaimes.
  • Esiet uzmanīgi uz ceļa! Šobrīd satiksmē atkal ir iesaistījušies velosipēdisti un motobraucēji. Būsim modri un savstarpēji saprotoši! Un nebrauksim pie stūres dzērumā!

Ja mēs visi ievērosim šos padomus, tad Lieldienas tiks pavadītas priecīgā noskaņojumā.

Novēlu visiem priecīgas, gaišas un drošas Lieldienas! Līdz ar Lieldienām un pavasari sākas gada gaišākais laiks, neļausim savai vai mūsu līdzcilvēku neapdomīgai rīcībai to aptumšot!

 

Ar cieņu,
Iekšlietu ministre Linda Mūrniece


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ