Informācija reaģējot uz publiskajā telpā uzdotajiem jautājumiem par izmeklēšanas darbībām

12.05.2010

Saistībā ar izskanējušo informāciju par Valsts policijas veikto kratīšanu žurnālistes Ilzes Naglas dzīvoklī, kas veikta izmeklēšanas NEO4ATA lietas ietvaros, Iekšlietu ministrija norāda, ka iekšlietu ministre Linda Mūrniece personiski sekos līdzi tam, lai izmeklēšanas laikā Valsts policija precīzi un atbilstoši likumam veiktu procesuālās darbības un tādējādi nerastos šaubas par preses brīvības ierobežošanu un iejaukšanos žurnālistu profesionālajā darbībā.

Līdzās tam iekšlietu ministre Linda Mūrniece ir uzdevusi Valsts policijas vadībai sniegt informāciju plašsaziņas līdzekļiem par izmeklēšanas procesa gaitu tiklīdz tas būs iespējams.

 
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213
mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv; twitter.com/IeM_gov_lv 

 

Valsts policija informē

Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GkrPP) Ekonomikas policijas pārvaldes (EPP) darbinieki, turpinot izmeklēšanu kriminālprocesā par
fizisko personu datu neatļautu iegūšanu no Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmas, veica vairākas sankcionētas kratīšanas, kuru rezultātā tika atsavināti vairāki priekšmeti un dokumenti.

VP GkrPP EPP kriminālprocess uzsākts šā gada 11. februārī pēc Krimināllikuma 244.panta 2.daļas “Par tādas ierīces (arī datorprogrammas) neatļautu izgatavošanu, pielāgošanu izmantošanai, realizēšanu, izplatīšanu vai glabāšanu, kura paredzēta automatizētas datu apstrādes sistēmas resursu ietekmēšanai nolūkā izdarīt noziedzīgu nodarījumu, ja tās izraisījušas smagas sekas”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem vai ar naudas sodu līdz divsimt minimālajām mēnešalgām.

Lai netraucētu izmeklēšanas procesu, detalizētāka informācija tiks paziņota, tiklīdz tā nevarēs kaitēt Kriminālprocesa izmeklēšanā.

Valsts policijas darbinieki sankcionētas kratīšanas veic saskaņā ar Latvijas Republikas likumdošanu.

 

Ar cieņu,
Linda Neimane-Zobena
LR IeM Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
Tālr.67075394; 26520000
Fakss 67075057
linda.neimane@vp.gov.lv
www.vp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ