Iekšlietu sistēmā strādājošajiem netiek plānots atalgojuma samazinājums

08.07.2010

Šogad iekšlietu resorā reformas nav plānotas, un pašlaik doma par algu samazināšanu netiek pieļauta, - šādu viedokli intervijā aģentūrai BNS pauda iekšlietu ministre Linda Mūrniece.


Lai arī pēdējā pusotra gada laikā iekšlietu struktūrās bijušas reformas, šogad tādas netiek plānotas, jo iepriekš plānotās svarīgās reformas ir īstenotas, piemēram, jau no 2003.gada plānotā reģionālā reforma.

«Vienīgais, kas šogad tiek izdarīts, - no 1.jūlija mēs esam pārņēmuši Saeimas apsardzi, līdz ar to dienestiem palielināsies darba daudzums. Citas reformas nav plānotas,» sacīja ministre.

Viena no lietām reformu kontekstā bija apvienības «Apsardze» likvidēšana. Vēl līdz novembrim apvienība sargās tikai Rīgas brīvostu, taču pēc novembra būs jauns izaicinājums saprast, ko darīt ar brīvostu un atlikušo apvienības daļu.

Vienīgais, ko ministrija šogad vēl iecerējusi, ir atteikšanās no liekajām ēkām, lai ietaupītu naudu.

Uz jautājumu, vai iekšlietu resorā ir iespējams kaut ko vēl ietaupīt, ministre atbildēja, ka budžeta konsolidācija pašlaik vēl ir teorija, tāpēc ka vēl neviens nav pateicis precīzu skaitli.

Premjers ministrei apliecinājis, ka precīzu skaitli varēs zināt tikai un vienīgi oktobrī, taču Mūrniece uzskata, ka iekšlietas gan nav tā vieta, kur taupīt.

«Ar premjeru esmu runājusi par to, kā viņš redz sistēmu, un, protams, neviens nepieļauj domu, ka varētu mazināt algas, kuras vairs nav kur mazināt. Tā pašlaik ir teorija, jo budžets tiks izveidots pēc Saeimas vēlēšanām, un patlaban mēs strādāsim ar budžetu un skatīsimies, kāda ir mūsu nauda nākamajam gadam, bet pagaidām par samazinājumu nerunājam,» klāstīja ministre.

Jau ziņots, ka iekšlietu struktūras pēdējā pusotra gada laikā skāra ilgi plānotas reformas. Iekšlietu dienestos tika izveidotas reģionālās pārvaldes, tika reorganizētas vai likvidētas citas struktūras, piemēram, Latvijas Policijas akadēmija. Reformu un vispārējā taupības dēļ samazinājās darbinieku atalgojums un darbinieku skaits.


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ