Atļauju detektīvdarbībai varēs pieprasīt arī elektroniski

10.08.2010

Ministru kabineta (MK) sēdē šodien, 10. augustā atbalstīts Iekšlietu ministrijas (IEM) izstrādātais MK noteikumu projekts „Detektīvdarbības licencēšanas un sertifikācijas noteikumi”, kas cita starpā paredz samazināt iesniedzamo dokumentu skaitu, pieprasot speciālo atļauju (licenci) detektīvdarbības veikšanai vai sertifikātu detektīvdarbības veikšanai.


MK noteikumi paredz iespēju elektroniski iesniegt iesniegumu un tam pievienojamos dokumentus, lai saņemtu licenci vai sertifikātu detektīvdarbības veikšanai, kā arī izsniegt licenci vai sertifikātu detektīvdarbības veikšanai. Tādējādi tiks samazināts administratīvais slogs. Turklāt, noteikumu projekts paredz noteikt samazinātu valsts nodevas apmēru, ja licence vai sertifikāts tiek izsniegti elektroniskā veidā, jo tādējādi tiek ietaupīti iestādes resursi.

Turpmāk licenci un sertifikātu detektīvdarbības veikšanai izsniegs nevis IEM licencēšanas komisija, kā tas noticis līdz šim, bet gan Valsts policijas licencēšanas komisija.

Noteikumu projekts nosaka arī beztermiņa speciālo atļauju (licenču) detektīvdarbības veikšanai un sertifikātu detektīvdarbības veikšanai izsniegšanas un sertifikāta darbības laika pagarināšanas, anulēšanas, darbības apturēšanas un atjaunošanas kārtību, kā arī par licences un sertifikāta izsniegšanu un sertifikāta derīguma termiņa pagarināšanu maksājamās valsts nodevas apmēru un maksāšanas kārtību.

Jāatgādina, ka noteikumu projekts izstrādāts, saskaņā ar iepriekš IEM izstrādātajiem un Saeimā 2.lasījumā apstiprinātajiem grozījumiem Detektīvdarbības likumā.

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ