Atbalstīti nozīmīgi IEM būvniecības un renovācijas projekti Daugavpilī, Cēsīs un Ventspilī

17.08.2010

Šodien, 17.augustā, Ministru kabineta (MK) sēdē, lemjot par turpmāko rīcību ar valsts akciju sabiedrības „Valsts nekustamie īpašumi” būvniecības projektiem, tika atbalstīts Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes ēku rekonstrukcijas projekts, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Cēsu ugunsdzēsības depo ēkas būvniecības projekts un VP Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa izvietošanas darbam piemērotākās telpās projekts.


„Šodienas Ministru kabinetā pieņemtais lēmums ir ļoti nozīmīgs visai iekšlietu sistēmai un tās darbiniekiem. Manuprāt, svarīgi ir ne tikai rūpēties par to, lai iekšlietu sistēmā strādājošajiem netiktu samazināts atalgojums, bet arī par to, lai viņiem būtu pienākumu pildīšanai atbilstoši darba apstākļi,” norāda iekšlietu ministre L.Mūrniece.

Šodien MK pieņemtais lēmums paredz Daugavpils cietokšņa ēku kompleksa renovācijas īstenošanu, lai tajā izvietotu VP Latgales reģiona pārvaldi. Rekonstrukcijas I kārtas rezultātā VP Latgales reģiona pārvaldes administratīvais komplekss un izolators tiks izvietots Daugavpils cietokšņa telpās. Pēc reģionālās reformas īstenošanas Valsts policijā, Daugavpils ir kļuvusi par Latgales reģiona pārvaldes centru. Šobrīd Daugavpilī Valsts policijas ēkas atrodas dažādās pilsētas vietās, kas apgrūtina Daugavpils kā Latgales reģionālā centra darbību.

Tāpat tika atbalstīta VUGD Cēsu ugunsdzēsības depo ēkas būvniecība Cēsīs, Ata Kronvalda ielā 52. Kā norāda iekšlietu ministre L.Mūrniece: „Jaunas ēkas būvniecība Cēsīs ir vitāli nepieciešama, jo esošās ugunsdzēsības depo telpas Cēsīs ir avārijas stāvoklī, daļa no tām vairs netiek lietotas, baidoties no griestu iegrūšanas. Tās ir darbam nepiemērotas, turklāt tās tiek īrētas no pašvaldības.”

Trešais MK atbalstītais projekts paredz Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils policijas iecirkņa pārcelšanu uz piemērotākām telpām.

„Mēs meklējam veidus, kā samazināt administratīvās izmaksas dienestos, īpaši tās, kas saistītas ar telpu nomu un uzturēšanu. Valsts policijas Ventspils iecirknim pārceļoties uz jaunajām telpām, tiks samazināti izdevumi un policijas darbinieki tiks nodrošināti ar darbam daudz piemērotākām telpām nekā šobrīd,” norāda iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

VP Ventspils iecirknis šobrīd strādā no pašvaldības nomātās telpās, kuras ir nolietotas un darba apstākļiem nepiemērotas. MK pieņemtais lēmums paredz, ka jaunajām VP Ventspils iecirkņa telpām tiks veikti nelieli remontdarbi un tās tiks iekārtotas atbilstoši VP darbībai nepieciešamajām prasībām, piemēram, ierīkojot dežūrdaļu un pārvietojot uz jauno vietu īslaicīgās aizturēšanas vietas moduļus un pieslēdzot tos komunikācijām.

 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

2 komentāri

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ