Valsts policijai uzdod pastiprināt pasākumus iekšējā tirgus aizsardzībai

19.08.2010

Šodien, 19. augustā, iekšlietu ministre Linda Mūrniece, tiekoties ar Valsts policijas (VP) priekšnieku Valdi Voinu, uzdevusi Valsts policijai pastiprināt pasākumu īstenošanu iekšējā tirgus aizsardzībai.


„Ekonomiskās krīzes laikā viens no tiesībsargājošo iestāžu uzdevumiem ir Latvijas iekšējā tirgus un godīgo Latvijas uzņēmēju aizstāvība, apkarojot kontrabandas preču izplatību, viltotu un nekvalitatīvu pārtikas produktu tirdzniecību. Šobrīd ievērojamas sekmes ir kontrabandas preču notveršanā uz Latvijas robežas, tomēr daudz darba ir vēl jāveic valsts iekšējā tirgū,” norāda iekšlietu ministre L. Mūrniece.

Sarunā ar V.Voinu, iekšlietu ministre iezīmēja vairākus darbības virzienus, kuros nepieciešams pastiprināt VP kontroli, īstenot reidus un profilaktiskos pasākumus. Tie ir saistīti ar preču plūsmu, tranzītprecēm, akcizētajām precēm un arī pārtikas precēm, piemēram, pienu, gaļu un graudiem. Saistībā ar gaidāmo mācību gada sākumu, īpaši uzmanība ir jāpievērš pārtikas precēm, lai tirgū nenonāktu viltoti pārtikas produkti.

Kā uzsver iekšlietu ministre, svarīgi ir notvert un sodīt ne tikai tirgotājus un izplatītājus, bet arī nelegālās preču plūsmas organizētājus, kā arī identificēt nelegālās ražotnes.
Pēc tikšanās VP priekšnieks V.Voins norādīja, ka Valsts policijas darbinieki nekavējoties uzsāks ministres doto uzdevumu izpildi.

 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv

 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ