gerbonis Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrija

IeM Veselības un sociālo lietu valsts aģentūru reorganizēs par IeM veselības un sporta centru

14.09.2010

Ministru kabinets šodien, 14.septembrī, atbalstījis Iekšlietu ministrijas veselības un sociālo lietu valsts aģentūras(Aģentūra) reorganizāciju par Iekšlietu ministrijas(IeM) pārraudzībā esošas tiešās pārvaldes iestādi - Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centru. Reorganizāciju, kuras mērķis ir pilnveidot valsts pārvaldes institucionālo sistēmu un nodrošināt tās darbības efektivitāti, paredzēts veikt līdz 2010.gada 1.oktobrim.


Reorganizācija veikta, ņemot vērā to, ka no 2011. gada ir paredzēts centralizēt izdienas pensiju administrēšanu, nododot to Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras ziņā. Jāatgādina, ka Aģentūra šobrīd piešķir, aprēķina un izmaksā izdienas pensiju un IeM amatpersonām normatīvajos aktos noteiktās kompensācijas un pabalstus.
Pēc reorganizācijas Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centrs(Centrs) nodrošinās IeM sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm un personu, kuras vēlas iestāties dienestā IeM sistēmas iestādēs vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē, dienesta pienākumu izpildei atbilstoša veselības stāvokļa, psiholoģisko īpašību un fiziskās sagatavotības kontroli, kā arī nodrošinās amatpersonām veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu.
Līdzās tam Centrs sniegs sociālo jomu regulējošos normatīvajos aktos noteiktās sociālās garantijas, veicinās IeM sistēmas iestāžu amatpersonu fizisko sagatavotību un amatpersonu spējas īstenot valsts nacionālās drošības un iekšlietu politikas pasākumus, kā arī atbalstīs atsevišķus sporta veidus IeM sistēmas iestādēs pēc Latvijas Nacionālās sporta padomes ieteikuma.
Iekšlietu ministrei uzdots izveidot aģentūras reorganizācijas komisiju. Savukārt ar reorganizāciju saistītos izdevumus segt no aģentūrai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem

Sagatavoja:

Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv

 

 

 


 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ