Mežu ugunsgrēku likvidēšana paliks Valsts meža dienesta ziņā

28.09.2010

Šodien, 28. septembrī, Ministru kabinets(MK) atbalstīja likumprojektu „Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā”, paredzot izslēgt no likuma pārejas noteikumiem punktu, kas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) uzdeva no 2011.gada sākt pildīt jaunu funkciju – organizēt un veikt meža ugunsgrēku ierobežošanas darbus.


Grozījumi izstrādāti, ņemot vērā situāciju, ka meža ugunsgrēku ierobežošanas pārņemšanai VUGD nav piešķirts nekāds finansējums un VUGD rīcībā nav atbilstoša tehniskā nodrošinājuma. Līdz ar to, ja VUGD pārņemtu atbildību par mežu ugunsgrēku likvidēšanu, tad tiktu apdraudēta Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā un Civilās aizsardzības likumā noteikto funkciju pienācīga izpilde. Kā sekas tam var būt paaugstināts apdraudējums cilvēkiem, īpašumam, videi, jo bieži VUGD nevarētu ierasties izsaukuma vietā normatīvajos aktos noteiktajā laikā.

Patlaban Valsts meža dienests atklāj, ierobežo un likvidē meža ugunsgrēkus, bet VUGD iesaistās meža ugunsgrēku ierobežošanā un likvidēšanā saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto kārtību. Neraugoties uz to, ka VUGD veicamās funkcijas ir paplašinātas, valsts finansējums ir samazināts par 6 milj. latu un dienesta reorganizācijas gaitā veikta amatpersonu un darbinieku skaita samazināšana par 252 cilvēkiem, VUGD savu iespēju robežās turpinās ugunsnedrošajā laikposmā sniegt atbalstu Valsts meža dienestam meža ugunsgrēku ierobežošanā.

Likumprojektu paredzēts iesniegt Saeimā budžeta projekta 2011.gadam pavadošajā likumu projektu paketē.

 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ