Iekšlietu nozares iestādes profesionālās izglītības budžeta vietu skaitu noteiks pašas

05.10.2010

Šodien, 5. oktobrī Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas iesniegto likumprojektu „Grozījumi Profesionālās izglītības likumā”. Likumprojekts paredz, ka turpmāk Iekšlietu ministrijas(IEM) padotības iestādes, ņemot vērā tām piešķirto finansējumu, pašas noteiks valsts finansēto vietu skaitu to padotībā esošo koledžu īstenotajās profesionālās izglītības programmās.


„Jaunā kārtība pilnībā nodrošinās to, ka iekšlietu sistēmas iestāžu koledžās par valsts budžeta līdzekļiem tiks apmācīti tikai dienestiem nepieciešamie speciālisti,” norāda IEM Personāla vadības nodaļas vadītāja Daiga Piebalga. Par valsts līdzekļiem apmācāmo speciālistu skaitu katra iestāde noteiks pati, ņemot vērā tādus faktorus kā amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm  skaits ar amatam neatbilstošu izglītību, kā arī plānotais vakanto amatu skaits.

Augstskolu likuma 7.panta otrā daļa nosaka, ka Iekšlietu ministrijas sistēmā esošās koledžas ir nodotas IEM sistēmas iestāžu padotībā. Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta padotībā ir trīs koledžas – Valsts policijas koledža, Valsts robežsardzes koledža un Ugunsdzēsības un civilās aizsardzības koledža, kur iespējams iegūt pirmā, otrā vai trešā līmeņa profesionālo kvalifikāciju.

 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ