Eiropas Komisija meklēs iespēju segt SIS II ieviešanas papildu izmaksas

06.10.2010

Rīt, 7. un 8.oktobrī Luksemburgā notiks Eiropas Savienības (ES) Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksme, kurā ministri diskutēs arī par Šengenas informācijas sistēmas(SIS II) otrās paaudzes attīstības grafiku.


Latvija piedalās SIS II projekta ieviešanā, tāpēc mūsu valstij ir būtiski, ka Eiropas Komisija meklēs iespēju segt no Eiropas Ārējo robežu fondā pieejamiem līdzekļiem projekta ieviešanas gaitā radušās papildus izmaksas.

Šengenas informācijas sistēmā tiek iekļauta informācija par meklējamām un pazudušām personām, zagtiem transportlīdzekļiem un transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numuriem, nozaudētiem un nederīgiem dokumentiem un dokumentu veidlapām, naudas zīmēm un ieročiem. Ir paredzēts, ka SIS II pilnvērtīgi varēs uzsākt darbību 2013.gada sākumā.

Ministru padomes sanāksmē tiks diskutēts arī par trešo valstu pilsoņu ieceļošanas un uzturēšanās nosacījumiem. Sanāksmē arī tiks sniegta informācija par Kopējās Eiropas patvēruma sistēmas attīstības gaitu, aktualitātēm cīņā ar terorismu, kā arī informācijas tehnoloģiju izmantošanu ES iekšlietu jomā.

Latvijas delegāciju Tieslietu un iekšlietu padomes sanāksmes laikā iekšlietu jautājumos vadīs Pastāvīgais pārstāvis Eiropas Savienībā, Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Normunds Popens.

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ