Iekšlietu ministre dienestiem uzdevusi arī rīt turpināt palīdzības sniegšanu bez elektrības palikušajiem

01.01.2011

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece ir uzdevusi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, kā arī Valsts robežsardzei arī rīt turpināt darbu pastiprinātā režīmā, sniedzot visu nepieciešamo palīdzību bez elektroapgādes palikušajiem iedzīvotājiem un a/s "Latvernergo" pārstāvjiem.


Kopš vakardienas no brīvdienām atsaukti Iekšlietu ministrijas dienestu - Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta(VUGD), kā arī Valsts robežsardzes(VRS) darbinieki, lai sniegtu palīdzību a/s “Latvenergo” bez elektrības palikušo mājsaimniecību problēmas risināšanā. Pēc  VUGD rīcībā esošajām ziņām, šodien bez elektrības stiprā sniega dēļ Latvijā bija palikušas ap 65 000 mājsaimniecību.

Jau kopš 30. decembra vakara VRS darbinieki snieguši palīdzību Daugavpils apkārtnē, kur izveidojusies īpaši nopietna situācija un "Latverenrgo" lūdzis VRS atbalstu teritorijas apsekošanā. VRS priekšnieks Normunds Garbars informē, ka robežsargi palīdz gan ar saviem cilvēku resursiem, gan tehniku - sniega motocikliem. Vakar palīdzība sniegta Madonas, Preiļu, Rēzeknes, Ludzas apkārtnē, bet šodien papildus cilvēki nepieciešami arī Daugavpils, Viļakas, Krāslavas apkārtnē. Nepieciešamie VRS darbinieki tiek atsaukti no brīvdienām, jo uz robežas strādājošo robežsargu skaits netiek samazināts. Savukārt VUGD sniedz savu palīdzību uz elektrolīnijām sakritušo koku novākšanā.

 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ