Nosaka speciālo līdzekļu veidus, ko tiesīgi lietot ostas policijas darbinieki

18.01.2011

Otrdien, 18. janvārī Ministru kabineta (MK) sēdē akceptēts MK noteikumu projekts „Noteikumi par speciālo līdzekļu veidiem un kārtību, kādā tos lieto policijas darbinieki un robežsargi”.


Noteikumi nosaka speciālo līdzekļu veidus, kurus lieto Valsts policijas, Drošības policijas, pašvaldības policijas, ostas policijas darbinieki un robežsargi, un šo līdzekļu lietošanas kārtību.

Izvērtējot likumā ,,Par policiju” ietvertos ostas policijas darbinieku pienākumus secināts, ka ostas policijas darbiniekam un pašvaldības policijas darbiniekam normatīvajos aktos noteiktie pienākumi ir līdzīgi. Tāpēc, noteikumi paredz ostas policijas darbiniekiem tiesības lietot analoģiskus speciālo līdzekļu veidus, kādi ir noteikti pašvaldības policijas darbiniekiem, t.i. sasiešanas līdzekļi, roku dzelži, steki, elektrošoka ierīces un gāzes baloniņi.

Vērtējot dažādu speciālo līdzekļu veidus un to lietošanas kārtību un gadījumus, kuros tos atļauts pielietot, konstatēts, ka tieši sasiešanas līdzekļi, roku dzelži, steki, elektrošoka ierīces un gāzes baloniņi būtu nepieciešami ostas policijas darbiniekiem, lai tie efektīvi un sekmīgi varētu pildīt likumā ,,Par policiju” noteiktos ostas policijas pienākumus.


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ