Saeima pieņem izmaiņas APK, kas par speciālo dienestu maldināšanu paredz sodu arī juridiskajām personām

20.01.2011

Ceturtdien, 20. janvārī, Saeima trešajā lasījumā pieņēma Iekšlietu ministrijas rosinātās izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz administratīvo atbildību arī juridiskajām personām par nepamatotu speciālo dienestu izsaukšanu, vienlaikus par šo pārkāpumu paredzot iespēju piemērot diferencētus sodus atkarībā no izdarītā pārkāpuma apstākļiem un pārkāpēja personības.


Tāpat, grozījumi paredz administratīvo atbildību, gan fiziskām, gan juridiskām personām par tāda notikuma inscenēšanu, kā rezultātā ugunsdzēsības un glābšanas, policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības vai citi speciālie dienesti atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam pienākumam tiek iesaistīti reaģēšanā uz šādu informāciju vai notikumu.

Nepieciešamība papildināt šīs administratīvās atbildības normas aktualizējās pēc meteorīta nokrišanas inscenēšanas Mazsalacā, kad ugunsdzēsēji un policisti tika iesaistīti reaģēšanā uz nepatiesu notikumu.

Likuma grozījumi par ugunsdzēsēju un glābēju, policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības vai citu speciālo dienestu apzināti nepamatotu izsaukšanu paredz sodu fiziskām personām no 25 līdz 100 latiem, bet juridiskajām personām no 100 līdz 1000 latiem, savukārt sods par apzinātu informācijas izplatīšanu par nepatiesu notikumu vai apzinātu nepatiesa notikuma inscenēšanu, kā rezultātā speciālie dienesti ir iesaistīti reaģēšanā un šādu informāciju vai notikumu fiziskām personām ir paredzēts no 25 līdz 150 latiem, bet juridiskajām personām no 500 līdz 5000 latiem.

 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ