Iekšlietu ministre līdz 6. jūnijam plāno realizēt virkni būtisku uzdevumu

22.02.2011

Iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces iesniegto demisiju Ministru prezidents  Valdis Dombrovskis ir pieņēmis, bet, lai sekmīgi pabeigtu iesāktos darbus, ministre turpinās pienākumu pildīšanu līdz šā gada 6. jūnijam. Ministres atbildībā būs realizēt 2011.gada valsts budžeta grozījumos paredzēto pasākumu īstenošanu, nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību 16. martā un 9. maijā, vadīt sagatavošanās pasākumus iespējamiem pavasara plūdiem un koordinēt plūdu novēršanas un seku likvidēšanas pasākumus.


Sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta(VUGD) priekšnieku Ainaru Penci un arodbiedrībām, izvērtējot kandidātu skatījumu uz dienesta attīstību un līdzšinējo darba pieredzi, L. Mūrniecei jāatrod piemērotākais nākamais VUGD priekšnieks. Ministrei arī jāpabeidz rindu problēmas atrisināšanas uz Latvijas – Krievijas robežas un līdz š.g. 1.aprīlim jānodrošina Autotransporta inspekcijas funkciju pārņemšanu.

Līdz 1.jūlijam iecerēts pabeigt darbu pie Valsts policijas(VP) izsaukumu gradācijas sistēmas izstrādes, kur katram izsaukumam būs precīzi noteikts laiks, kurā jāiekļaujas, lai nonāktu notikuma vietā. Primāri būs izsaukumi, kuros policiju informēs par draudiem cilvēku dzīvībai vai veselībai.

Paredzēta arī atsevišķu VP funkciju un uzdevumu deleģēšana Valsts robežsardzei, lai nodrošinātu efektīvu iekšlietu sistēmas resursu izmantošanu sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, īpaši lauku teritorijā; vairāk iesaistīt Zemessardzi sabiedriskās drošības un kārtības nodrošināšanā, Valsts policijas darbā, sniedzot tiem atbalstu. Ar vairāku pasākumu īstenošanu veicināt reģionos strādājošo policistu atpazīstamību, stiprināt iecirkņu inspektoru institūciju, palielinot iecirkņu policistu skaitu.

Pēc Jēkabpilī notikušā bruņotā uzbrukuma tika pieņemti vairāki lēmumi par tuvākajā laikā īstenojamiem pasākumiem, lai noskaidrotu lietas patiesos apstākļus un novērstu līdzīgu notikumu atkārtošanos nākotnē.  Piemēram, Iekšlietu ministrija izstrādā grozījumus Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm disciplināratbildības likumā, lai paredzētu iespēju tiešajiem priekšniekiem sodīt savus padotos par disciplīnas pārkāpumiem. Tiek izstrādāti grozījumi Krimināllikumā, lai pastiprinātu atbildību par uzbrukumu valsts varas pārstāvjiem, kā arī norit darbs pie priekšlikumiem dienestos strādājošo atalgojuma palielināšanai līdz konkurētspējīgam līmenim, kā arī virkne citu pasākumu.


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ