Pārrunā ASV vēstniecības atbalsta iespējas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam

25.02.2011

Piektdien, 25. februārī Iekšlietu ministrijā notika ministrijas valsts sekretāres Ilzes Pētersones tikšanās ar ASV vēstniecības Latvijā pārstāvjiem, apspriežot pašreizējo ASV vēstniecības finansiālo atbalstu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam(VUGD), kā arī iespējas turpināt šāda veida sadarbību arī nākotnē.


Sanāksmē piedalījās VUGD priekšnieks Ainars Pencis, VUGD priekšnieka vietnieks Intars Zitāns, VUGD Starptautiskās sadarbības nodaļas vadītājs Jānis Ivanovskis, ASV Bruņoto spēku Virspavēlniecības Eiropā Civili militārās sadarbības programmas vadītāja pulkvežleitnante Amy McCall, ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības biroja priekšnieks, pulkvežleitnants Peter Wisti, ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības biroja projektu vadītāja Gunita Migliniece.
 
Šobrīd ASV puse palīdz īstenot 10 VUGD teritoriālo struktūrvienību renovāciju, no kuriem divi jau tuvojas noslēgumam.

I.Pētersone pateicās par ASV vēstniecības izrādīto atbalstu VUGD, jo līdz šim Eiropas Savienības un bilaterālo finansiālo palīdzību vairāk ir saņēmuši robežsargi un policisti. Labi ekipēti un tehniski nodrošināti ugunsdzēsēji ir viena no Iekšlietu ministrijas prioritātēm, norādīja I. Pētersone.

VUGD pārstāvji informēja ASV pusi par dienesta pašreizējo tehnisko nodrošinājumu, sadarbību ar kaimiņvalstīm, ES dalībvalstīm un Austrumu partnerības valstīm (Moldova, Gruzija u.c.)  gan apmācību jomā, gan palīdzot plaša mēroga ugunsgrēku un plūdu gadījumos.

Tikšanās nobeigumā ASV pārstāve pulkvežleitnante Amy McCall apliecināja, ka ASV atbalsts pašreiz uzsāktajiem projektiem paliks nemainīgs.
 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ