Iekšlietu ministre Linda Mūrniece piedalās Civilās aizsardzības komisijas sēdē Jēkabpilī

04.03.2011

Jēkabpilī 3. martā notika apvienotās Civilās aizsardzības komisijas sēde, kurā piedalījās iekšlietu ministre Linda Mūrniece un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks, ģenerālis Ainars Pencis, kā arī  Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs un citas  valsts un pašvaldību institūciju amatpersonas, lai pārrunātu Jēkabpils pilsētas un tās kaimiņu novadu gatavību plūdiem un iespējamo rīcību plūdu gadījumā.


Iekšlietu ministre Linda Mūrniece atzinīgi novērtēja Salceviča iniciatīvu un gatavību sadarboties ar novadiem, kā arī apliecināja Iekšlietu ministrijas dienestu gatavību sniegt pašvaldībām palīdzību cīņā ar plūdiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Ainars Pencis aicināja klātesošos apsvērt iespējamību nepieciešamības gadījumā uz Daugavas ledus kaisīt kūdru, lai veicinātu ledus vienmērīgu kušanu.

Savukārt Metroloģijas centra pārstāve klātesošos informēja, ka ledus biezums Daugavā virzienā no Daugavpils uz Jēkabpili svārstās no 50 līdz 35 centimetriem, savukārt pie Pļaviņām un Salas novada teritorijā vērojami vižņi. Pali šogad varētu sākties marta beigās vai aprīļa sākumā. Speciāliste uzsvēra, ka lielākie draudi varētu būt Pļaviņām.

Sēdes noslēgumā Civilās aizsardzības speciālisti informēja, ka plūdu laikā darbosies tālrunis, pa kuru dienas laikā būs sazvanāmi Civilās aizsardzības speciālisti, savukārt vakaros un naktīs uz zvaniem atbildēs dežurants. Šī tālruņa numurs būs 652 31885.

Iedzīvotāji tiek aicināti sekot informācijai plašsaziņas līdzekļos par iespējām plūdu laikā saņemt aktuālo informāciju.


 


Atpakaļ