Iekšlietu ministrijā ASV eksperti apmāca tiesībaizsardzības iestāžu darbiniekus cilvēktirdzniecības apkarošanā

10.05.2018

10. un 11. maijā Iekšlietu ministrijā notiek augsta līmeņa ekspertu - ASV tiesneša Marka Kapelhova un prokurores Barbaras Martinesas lekcijas Latvijas tiesībaizsardzības iestāžu darbiniekiem “Kā uzlabot cilvēku tirdzniecības apkarošanu Latvijā: norādes veiksmīgākai lietu izmeklēšanas un sodu noteikšanas praksei”.


 

Mācībās piedalās policisti, prokurori, tiesneši, tiesu darbinieki un NVO sektora pārstāvji – kopumā divu dienu laikā 125 dalībnieki.

“Šīs mācības ir ļoti būtiskas, lai paaugstinātu Latvijas tiesībaizsardzības iestāžu darbinieku zināšanas un sekmētu to, ka cilvēku tirdzniecības organizētāji Latvijā par saviem noziegumiem saņem atbilstošus sodus,” norāda nacionālā koordinatore cilvēku tirdzniecības jautājumos Lāsma Stabiņa. Pēc statistikas datiem - par cilvēku tirdzniecību pēc Krimināllikuma 154.¹panta laika posmā no 2014. līdz 2017.gadam uzsākti 15, bet iztiesāti 7 kriminālprocesi. No 31 aizdomās turamajām personām notiesātas 9 personas, savukārt reāls cietumsods piespriests tikai vienai persona.

Mācību dalībniekiem tiek sniegta informācija par cilvēku tirdzniecības upuru identificēšanu, kā arī par labās prakses piemēriem cilvēku tirdzniecības gadījumu izmeklēšanā, kriminālvajāšanā un iztiesāšanā.

Savukārt semināra praktiskajā daļā tā dalībnieki pilnveido savas zināšanas cilvēku tirdzniecības seksuālās izmantošanas un darbaspēka ekspluatācijas nolūkā gadījumu identificēšanas, izmeklēšanas, kriminālvajāšanas un iztiesāšanas stratēģijās.

Semināru organizē Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Tiesnešu mācību centru un Amerikas Savienoto Valstu vēstniecību Latvijā.

Foto:  http://www.iem.gov.lv/lat/foto_un_video_galerija/foto_galerijas/?gal=40386&photo=40389

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363 Mob:29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv
 


Atpakaļ