Apstiprina jaunā parauga personas apliecības

27.08.2019

Otrdien, 27. augustā, Ministru kabinets apstiprināja noteikumus, kas paredz, ka no 2. septembra Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) sāks izsniegt jauna parauga personas apliecības (ID kartes).


Jaunā parauga dokumentam būs divreiz garāks derīguma termiņš, jauni un inovatīvi drošības elementi, neierobežots e-parakstu skaits, kā arī krāsains ID kartes turētāja foto.

Elektroniskajām identifikācijas kartēm ir iestrādāts caurskates logs ar personalizētu kartes turētāja sejas attēlu. Plānots, ka e-paraksts un elektroniskā identifikācija nākotnē darbosies bezkontakta vidē, paverot plašākas iespējas mobilo ierīču lietošanā.

Personas apliecības tiek papildinātas ar personvārda vēsturisko vai oriģinālformas ierakstu latīņalfabētiskajā transliterācijā, kā arī citām niansēm, tādējādi nedaudz izmainot personu apliecību vizuālo izkārtojumu.

Vienlaikus mainītas ir vairākas valsts nodevas par personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu, četras no tām samazinātas, savukārt divas – palielinātas.

Latvijā mazāk nodrošinātajiem iedzīvotājiem - bērniem līdz 20 gadu vecumam, pensionāriem un personām ar invaliditāti valsts nodeva samazināta no 7,11 eiro uz 5,00 eiro.

Palielināta valsts nodeva par personu apliecību izsniegšanu personām bez atvieglojumiem (no 14,23 eiro uz 15,00 eiro), kā arī par pases izsniegšanu atsevišķām iedzīvotāju grupām un pakalpojumu veidiem.

Dokumentu izsniegšana ir pieejama jebkurā no PMLP nodaļām un Latvijas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā ārvalstīs.
    
MEDIJU IESPĒJA: Saistībā ar jaunā parauga personu apliecību izsniegšanu PMLP 3. septembrī plkst. 14.00 organizēs preses konferenci, kurā detalizēti informēs par jaunā parauga dokumentu priekšrocībām, kā arī izmaiņām valsts nodevu apmēros. Būs iespēja klātienē iepazīties ar jaunā parauga dokumentiem.

Pieteikšanās, rakstot uz epastu; prese@pmlp.gov.lv, vai, zvanot pa tālruni: 26458928.

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob.: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv

Plašākai informācijai:
Ģirts Pommers
Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departamenta
direktora vietnieks, sabiedrisko attiecību vadītājs
PILSONĪBAS UN MIGRĀCIJAS LIETU PĀRVALDE
Tālr.: 67219185
E-pasts: girts.pommers@pmlp.gov.lv

Atpakaļ