Cilvēku tirdzniecības novēršanas mēnesis ar filmu OĻEGS

Kas ir cilvēktirdzniecības cēloņi un kā sevi pasargāt? Vai personas dzimums, vecums, izglītība, nodarbošanās, stāvoklis sabiedrībā rada priekšnosacījumus mūsdienu verdzībai?


Atbildes uz šiem un citiem diskusijas apmeklētāju jautājumiem jau trešdien, 18.septembrī pkst.16:00 Valmierā kinoteātrī “Gaisma” kopīgi meklēs nozaru eksperti un filmas “Oļegs” veidotāji. Pēc diskusijas ekskluzīva iespēja noskatīties režisora Jura Kursieša filmu “Oļegs” īpašā seansā vēl pirms tās nacionālās pirmizrādes.

Diskusijā piedalīsies filmas “Oļegs” režisors Juris Kursietis, Valsts policijas pārstāvis Raimonds Kronbergs, prokurore Daiga Gavariņa, biedrības “Patvērums “Drošā māja”” juriste Gita Miruškina un Nacionālā koordinatore cilvēku tirdzniecības novēršanas jautājumos Lāsma Stabiņa. Diskusijas moderatore rakstniece Sabīne Košeļeva.

Dalība pasākumā ir bez maksas.

Atzīmējot Eiropas Savienības dienu pret cilvēku tirdzniecību 18.oktobrī, tiek uzsākts reģionālo diskusiju par cilvēku tirdzniecību un tās novēršanu cikls, kas notiks četrās Latvijas pilsētās – Valmierā 18.septembrī, Daugavpilī 26.septembrī, Liepājā 3.oktobrī un Rīgā 4.oktobrī.

Informatīvās aktivitātes tiek organizētas sadarbojoties filmas “Oļegs” veidotājiem un Iekšlietu ministrijai, atbalstu nodrošina Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Eiropas Parlaments Latvijā, advokātu birojs “Spīgulis & Kukainis” un Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība Rīgā.

Jura Kursieša filma OĻEGS (2019) ir skaudrs stāsts par ekonomiski neaizsargāta cilvēka likteni, kurš nonācis apburtā lokā – trūkums, kredīti, darbs ārzemēs, likumu aizsardzības neesamība, atkarība no paverdzinātājiem. Oļegs attopas dziļākajā savas dzīves bezdibenī, viņam jāatrod spēks atsperties un celties augšup.

Filma ar panākumiem ir pirmizrādīta Quinzaine des Réalisateurs Kannās, kā arī guvusi ievērojamu atzinību citos starptautiskos kinofestivālos.


Elīna Losa
TASSE FILM
Kr. Barona Str. 32-6
Riga, LV-1011
+371 2 962 77 00
elina@tasse.lv
http://www.tasse.lv


Atpakaļ