Iekšlietu ministrija sveic Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu Latvijas Ugunsdzēsības 155. gadadienā un Ugunsdzēsēju un glābēju dienā!

/

Valdības stratēģija nākamajam Covid-19 ierobežošanas posmam: stingri veselības drošības pasākumi sadzīvē un pakāpenisks ierobežojumu samazinājums

Ceturtdien, 7. maijā, Ministru kabinets pagarināja ārkārtējo situāciju līdz 9. jūnijam, vienlaikus pieņemot lēmumu par pakāpenisku atsevišķu ierobežojumu atcelšanu vai samazināšanu. Obligāts priekšnoteikums šo ierobežojumu mazināšanai ir visu fiziskās distancēšanās un epidemioloģisko drošības pasākumu stingra ievērošana ikdienā visās jomās arī turpmāk.
Lasīt vairāk

Ģirģens: 9. maijs pandēmijas laikā bija izaicinājums dienestiem, taču šogad tas noritēja salīdzinoši mierīgi un ar 8 reizes mazāk apmeklētājiem kā parasti

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu, ievērojot distancēšanās prasības. Rīkojums nešķiro cilvēkus pēc tautības, nedala cilvēkus tādos, kuriem ir tiesības nolikt ziedus, un kuriem nav, kā arī respektē katra cilvēka personisko motivāciju ziedu nolikšanai, it sevišķi gadījumos, kad personas piemin bojāgājušos radiniekus. 4. maijā arī es ar dēlu noliku ziedus pie Brīvības pieminekļa, svinot Latvijas neatkarības atjaunošanu. Protams, pastāv izņēmumi attiecībā uz personām, kas atklāti cildina nacistiskās Vācijas un PSRS noziegumus pret cilvēci vai pārkāpj valstī noteikto sabiedrisko mieru un kārtību,” pauž iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens. … Lasīt vairāk

/

Šodien notiks Baltijas valstu iekšlietu ministru videokonference par Covid-19 ierobežojumu atvieglošanu

/

Ģirģens uzdevis Valsts policijai uzsākt resorisko pārbaudi par masku iepirkumu no Ķīnas

Šodien, 07.05.2020. iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens uzdevis vadības uzdevumu Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājam A.Grišinam atbilstoši Kriminālprocesa likumā noteiktajai kārtībai organizēt resoriskās pārbaudes uzsākšanu saistībā ar gandrīz 900 000 eiro vērto individuālo aizsarglīdzekļu iepirkumu no Ķīnas, ko realizējis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) kā pasūtītājs, Nacionālais veselības dienests (NVD) kā koordinējošā institūcija, un SIA “GP Nord” kā piegādātājs. Portālā “www.delfi.lv” 2020.gada 7.maijā publicētajā rakstā “Gandrīz miljonu vērtā 'airBaltic' krava no Ķīnas: masku sertifikāts nederīgs, respiratori – neatbilstoši”  minētā informācija, iespējams, liecina par Krimināllikuma XIX nodaļā “Noziedzīgi nodarījumi tautsaimniecībā” un/vai Krimināllikuma XXIV nodaļā “Noziedzīgi nodarījumi valsts institūciju dienestā” paredzētu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.
Lasīt vairāk

Šaušanai nepārveidojamu gāzes ieroču un signālieroču iegādei nevajadzēs atļauju

Otrdien, 5. maijā, Ministru kabinets pieņēma MK noteikumus “Kārtība, kādā klasificē gāzes ieročus un signālieročus un pārbauda to atbilstību E kategorijai, kā arī E kategorijas ieroču tehniskās specifikācijas”.
Lasīt vairāk

/

Pēc Ģirģena rīkojuma izdevies organizēt vēl ap 20 tonnu spirta nodošanu valsts un pašvaldību iestādēm dezinfekcijai

Ar mērķi ietaupīt papildus valsts budžeta līdzekļus, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens uzdevis rīkojumu Nodrošinājuma valsts aģentūrai (NVA) bez maksas nodot izmantošanai valsts un pašvaldību iestāžu dezinfekcijas vajadzībām ap 20 tonnām spirtu saturoša šķidruma. Spirta šķidrums ir izņemts lietiskais pierādījums krimināllietā, kas bija Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes lietvedībā. Šķidrumu sākotnēji bija paredzēts iznīcināt, taču tagad to varēs izmantot kritiskās infrastruktūras sanitāro normu vajadzībām.
Lasīt vairāk

/

Iekšlietu nozares amatpersonai pagarina dalības laiku ES novērošanas misijā Gruzijā

Otrdien, 5. maijā, Ministru kabinets (MK) nolēma pagarināt dalības laiku ES novērošanas misijā Gruzijā (EUMM Georgia) vienai Valsts robežsardzes amatpersonai ar speciālo dienesta pakāpi.
Lasīt vairāk

/

Iekšlietu ministrija sveic visus Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošans dienā!

/

Autovadītāji turpmāk nevarēs atteikties no pūšanas alkometrā

Otrdien, 21. aprīlī Ministru kabinets pieņēma grozījumus Ministru kabineta 2018. gada 27. novembra noteikumos Nr.719 „Kārtība, kādā nosaka alkohola koncentrāciju asinīs un izelpotajā gaisā un konstatē narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmi”.
Lasīt vairāk

/

Valsts policijas priekšnieka vietniekam Andrejam Grišinam piešķir ģenerāļa pakāpi

Otrdien, 21. aprīlī Ministru kabinets piešķīra ģenerāļa speciālo dienesta pakāpi Valsts policijas priekšnieka vietniekam, Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšniekam pulkvedim Andrejam Grišinam.
Lasīt vairāk

/

Latvijas pilsonībā uzņemtas 82 personas

Otrdien, 21. aprīlī, Ministru kabinets izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 82 personas.

Lasīt vairāk

/

Zaļā gaisma IeM iniciatīvai piešķirt piemaksas iekšlietu dienestiem

KN / 16.04.2020

Ceturtdien, 16. aprīlī pēc iekšlietu ministra Sanda Ģirģena lūguma Ministru kabinets nolēma piešķirt Iekšlietu ministrijai finansējumu, kas nepārsniedz 2 590 703 euro, lai nodrošinātu piemaksas no 2020.gada 12.marta līdz 2020.gada 31.maijam Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu amatpersonām par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos ārkārtas sabiedrības veselības apdraudējumā saistībā ar “Covid-19” uzliesmojumu un seku novēršanu. … Lasīt vairāk

/

Ģirģens: krīzes laikā jāpievērš uzmanība arī vardarbībai ģimenēs

Pēc Valsts policijas rīcībā esošās statistikas, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada pavasari ir palielinājies izsaukumu skaits uz ģimenes konfliktiem. Jānorāda, ka izsaukumi uz ģimenes konfliktu tiek reģistrēti ne tikai kā notikumi, kas saistīti ar vardarbību ģimenē, - lielu daļu no minētajiem notikumiem sastāda arī sadzīviska rakstura konflikti, kur vardarbība nav pielietota, un citi tamlīdzīgi gadījumi. Šobrīd dienā ir vidēji 32 izsaukumi, salīdzinot ar vidēji 21 pērn. Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens uzsver, ka, neatkarīgi no dienestu noslogojuma saistībā ar Covid-19 kontrolēm, vardarbības ģimenēs gadījumi kā vienmēr tiek vērtēti ļoti nopietni, un ka pret var-mākām iecietības nebūs.
Lasīt vairāk

/

Iekšlietu ministrija vēl priecīgas Lieldienas!

/

Valdība pagarina ārkārtējo situāciju līdz 12. maijam

Turpinot darbu pie Covid-19 izplatības ierobežošanas un ar to saistīto seku novēršanas, Ministru kabinets ir pagarinājis ārkārtējās situācijas termiņu un pieņēmis vairākus lēmumus papildus jau spēkā esošajiem pasākumiem, tādā veidā nodrošinot valsts, pašvaldību un citu pakalpojumu sniedzēju darbu un sadarbību krīzes laikā. Lēmumi par ierobežojumu termiņa pagarinājumu ir pieņemti saskaņā ar epidemiologu rekomendācijām un rūpējoties par sabiedrības veselību un drošību.
Lasīt vairāk

/

Ieroču un munīcijas aprites kvalifikācijas pārbaudījumi notiks datorizēti

Otrdien, 7. aprīlī, Ministru kabinets (MK) pieņēma MK noteikumus “Ieroču un munīcijas aprites kvalifikācijas pārbaudījuma saturs un norises kārtība, un valsts nodevas apmērs un maksāšanas kārtība”.
Lasīt vairāk

/

Inkasācijas apsardzes pakalpojumu sniedzējiem būs jāizstrādā iekšējās kontroles sistēma

KN / 07.04.2020

Otrdien, 7. aprīlī, Ministru kabinets (MK) pieņēma grozījumus Apsardzes darbības licencēšanas noteikumos, kas paredz uzlikt par pienākumu apsardzes komersantiem, kuri sniedz inkasācijas apsardzes pakalpojumus, izveidot iekšējās kontroles sistēmu, lai samazinātu un novērstu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma, un proliferācijas finansēšanas gadījumus.
Lasīt vairāk

Paaugstina sodu par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu

KN / 03.04.2020

Piektdien, 3. aprīlī, Saeima pieņēma Iekšlietu ministrijas izstrādātos grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (Likumā), kas paredz paaugstināt naudas sodu par  ārkārtējās situācijas laikā noteikto pasākumu un ierobežojumu neievērošanu.  … Lasīt vairāk

/

Lietošanai saņemti visi dezinfekcijas līdzekļi, kas pārstrādāti no konfiscētā spirta

Iekšlietu ministrijas padotībā esošajā Nodrošinājuma valsts aģentūrā tika saņemtas pēdējās piegādes ar visiem dezinfekcijas līdzekļiem, kas tika pārstrādāti no spirtu saturošā šķidruma, kas iepriekš bija paredzēts iznīcināšanai. Par dezinfekcijas līdzekļiem bez maksas daļu no pieejamajām tonnām spirta pārstrādāja AS MADARA Cosmetics sadarbībā ar SIA “L.Ē.V.”, un pārējo daļu, lūdzot samaksu tikai par izmantoto taru, bez maksas pārstrādāja SIA “Rīgas laku un krāsu rūpnīca”, kas tika izraudzīti tirgus izpētes rezultātā. … Lasīt vairāk