Par ES Komisijas ekspertu pretterorisma pasākuma novērtējumu Latvijā

Foto: PSAD

Latvijas pretterorisma darbībās iesaistīto struktūru institucionālā sistēma ir kvalitatīva un profesionāla, tāpēc, iespējams, nākotnē pēc tās parauga varētu tikt veidotas līdzīgas sistēmas visā Eiropā.


Foto: PSAD

Latvijas pretterorisma darbībās iesaistīto struktūru institucionālā sistēma ir kvalitatīva un profesionāla, tāpēc, iespējams, nākotnē pēc tās parauga varētu tikt veidotas līdzīgas sistēmas visā Eiropā.

Šādu viedokli, šonedēļ tiekoties ar Latvijas pretterorisma pasākumos iesaistīto institūciju pārstāvjiem, atzinuši Eiropas Savienības (ES) Komisijas eksperti.

 

„Lai gan novērtējuma gala rezultāti par Latvijas sagatavotības līmeni drošības jautājumos būs zināmi tikai pēc viena vai diviem mēnešiem, tomēr pēc iepazītās situācijas valsts pretterorisma darbībās iesaistītajās institūcijās var apgalvot, ka Latvija cīņā pret terorismu ir sagatavota labi,” šodien, 29.aprīlī preses konferencē atzina Eiropas Savienības (ES) Komisijas eksperts Nīls Braks.

 

Seši dažādu valstu eksperti no 25. līdz 28. aprīlim bija ieradušies Latvijā, lai noskaidrotu, kā šeit tiek veikts organizatoriskais darbs un cik valsts normatīvie akti ir saskaņoti un atbilstoši ES direktīvām un likumdošanai pretterorisma jomā. „Esmu gandarīts, ka mūsu darbi atbilst visām prasībām un normām, lai nodrošinātu brīvību, taisnību un drošību valstī,” atzina Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Dainis Turlais.

 

Drošības policijas Pretterorisma centra priekšnieks Juris Leitietis atzina, ka „Latvija ir uz pareizā ceļa”. „Kopš 1.februāra Drošības policijā ir izveidots Pretterorisma centrs, kurā tiek apkopota un analizēta dažāda informācija par terorisma apdraudējumu pasaulē, ko neveic daudzas citas valstis. Ekspertu novērtējums palīdzēs pilnveidot darbu centrā, lai varētu veikt vēl dziļākas un izsmeļošākas pārbaudes un apskatus par terorisma situāciju pasaulē,” uzsver J.Leitietis.

 

Ekspertiem Latvija bija trīspadsmitā no 25 ES valstīm, kur tiek veikts pretterorisma pasākumu novērtējums. Lai iepazītos ar valsts darbu un pēc novērtējuma varētu sniegt kādas rekomendācijas un ieteikumus, kā turpmāk vēl labāk rīkoties dažādās situācijās, ES eksperti šīs nedēļas laikā tikās ar Iekšlietu ministrijas, Drošības policijas, Valsts policijas un Valsts robežsardzes vadību, viesojās Rīgas brīvostā, kā arī tikās ar Ārlietu ministrijas, Satversmes aizsardzības biroja, Ģenerālprokuratūras un Nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas kontroles dienesta pārstāvjiem.

 

ES ekspertu vizīti Latvijā koordinēja Drošības policijas Pretterorisma centrs.


Atpakaļ