Par tikšanos ar Šveices federālo kancleru

Pats galvenais valsts pastāvēšanā ir drošība, jo no tās atkarīga arī ekonomiskā attīstība un labklājība, tāpēc drošībai globālajā mērogā ir jāpievērš liela uzmanība un jāveicina starpvalstu sadarbība.


Pats galvenais valsts pastāvēšanā ir drošība, jo no tās atkarīga arī ekonomiskā attīstība un labklājība, tāpēc drošībai globālajā mērogā ir jāpievērš liela uzmanība un jāveicina starpvalstu sadarbība.

šodien, 23.maijā, tiekoties ar iekšlietu ministru Ēriku Jēkabsonu un tieslietu ministri Solvitu Āboliņu, atzina Šveices Konfederācijas Federālā tieslietu un policijas departamenta priekšnieks, federālais kanclers Kristofs Blohers (Christoph Blocher).

 

Viņš pauda gandarījumu par iespēju sniegt savu ieguldījumu Latvijas un Šveices sadarbībā drošības jautājumos, izsakot pārliecību, ka šodien parakstītais līgums par policijas sadarbību cīņā pret noziedzību nebūs „kārtējā parakstīšana, bet gan sākums ciešai sadarbībai”. Šo pārliecību apstiprināja Latvijas iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons.

 

Viņš atzina, ka, iestājoties Eiropas Savienībā (ES), Latvija izjūt arī vārdu „globālā organizētā noziedzība” augošo nozīmi, tādēļ valstīm ir jāstrādā kopā, un Latvija Šveicē redz ļoti nopietnu partneri. Tieslietu ministre S.Āboltiņa norādīja, ka sadarbībai ar Šveici tieslietu jomā ilgst jau vismaz desmit gadus, un pirmais solis bija līguma par bezvīzu režīmu parakstīšana. Viņa uzsvēra, ka ar šo līgumu Šveice ir parādījusi savu uzticību Latvijai.

 

Valsts robežsardzes priekšnieks Gunārs Dāboliņš apstiprināja, ka Šveice var būt pārliecināta - Latvijas ziņā esošās Eiropas Savienības ārējās robežas tiek apsargātas efektīvi no abām pusēm, un attiecības ar kaimiņiem robežapsardzības jautājumā ir labas. Viņš uzsvēra, ka, ņemot vērā Latvijai iedalīto ievērojamo ES finansējuma daļu robežas sakārtošanai, nākotnē tā kļūs vēl drošāka.

 

K.Blohers atzīmēja, ka Šveice tāpat kā Baltijas valstis ir maza valsts, un tāpēc abu valstu intereses ir līdzīgas. Šveice pievērš lielu uzmanību brīvībai un neatkarībai, un ar lielu interesi sekoja līdzi Baltijas valstu neatkarības atgūšanas procesam.

Viņš uzsvēra, ka mūsdienās ir svarīgi attīstīt attiecības starp Rietumeiropu un Austrumeiropu, veidot un padziļināt sadarbību ar kaimiņiem. Tāpēc ļoti svarīgi ir ģeopolitiski, politiski un vēsturiski padziļināt attiecības ar austrumiem, kas Latvijai jau ir vēsturiski.

 

Tikšanās ietvaros iekšlietu ministrs un federālais kanclers parakstīja Latvijas Republikas un Šveices Konfederācijas līgumu par policijas sadarbību cīņā pret noziedzību.

Atpakaļ