Par pastiprinātu patrulēšanu Vecrīgā

Saistībā ar virkni huligānisku un uz rasu naidu balstītu incidentu, kas šogad notikuši vecpilsētā, pēc iekšlietu ministra Ērika Jēkabsona rīkojuma ir pastiprināta Valsts policijas darbinieku patrulēšana Vecrīgā un Rīgas centrā.


Saistībā ar virkni huligānisku un uz rasu naidu balstītu incidentu, kas šogad notikuši vecpilsētā, pēc iekšlietu ministra Ērika Jēkabsona

 

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu kārtības sargu un pilsētas viesu kontaktu, kā arī, lai varētu operatīvāk sniegt palīdzību ārvalstu viesiem un novērstu valodas barjeras radītus pārpratumus, no šodienas, 18. jūlija, Galvenās kārtības policijas pārvaldes Operatīvās vadības nodaļā un Rīgas Galvenās Policijas pārvaldes 21. nodaļā 24 stundu režīmā arī strādā vismaz viens policijas darbinieks, kas pārzina angļu valodu.

 

Jau ziņots, ka 15. jūlijā iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons tikās ar Amerikas Savienoto Valstu (ASV) vēstnieci Latvijā Ketrīnu Todu Beiliju, lai pārrunātu abu valstu sadarbības jautājumus.

 

Viens no aktuālākajiem jautājumiem, ko iekšlietu ministrs un ASV vēstniece Latvijā pārrunāja, bija rasu naids, sabiedrības integrācija un savstarpējā tolerance. Ēriks Jēkabsons norādīja, ka sabiedrības integrācija, savstarpējā iecietība un tolerance, pirmkārt, nav tikai policijas vai politisko nostādņu jautājums, bet gan sabiedriskās apziņas, ētikas un morālās gribas jautājums. „Šodienas globalizācijas apstākļos neiecietība ir kļuvusi gandrīz par ikvienas valsts problēmu. Latvijai ir iespēja, mācoties no savas un citu valstu pieredzes šajā jautājumā, apsteigt notikumus, uzlabojot policijas darbu, likumdošanu un tiesiskas sabiedrības kvalitāti. Maldīgi domāt, ka harmoniju un mieru var nodrošināt tikai ar daudzskaitlīgu policijas klātbūtni un stingrāku valsts politiku. Harmonijas pamatā ir sabiedrības kvalitāte. Pat Latvijas tolerantajai un iecietīgajai sabiedrībai ir izaugsmes iespējas. Tolerance un iecietība ir tās morāli ētiskās kvalitātes, kas jāattīsta ikvienam,” uzskata iekšlietu ministrs.

 

Vizītes laikā iekšlietu ministrs un ASV vēstniece Latvijā arī pārrunāja likumdošanas jautājumus, praktiskās sadarbības jautājumus, kā arī apsprieda Iekšlietu ministrijas (IeM) darbinieku atalgojumu un materiāltehnisko nodrošinājumu. Abas personas vienojās turpmāk regulāri organizēt tikšanās starp IeM un ASV vēstniecības darbiniekiem.

 

2005. gada pirmajā pusgadā ir ierosinātas piecas krimināllietas par nacionāla naida izraisīšanu. Drošības policija ir arī saņēmusi vienu krimināllietu izmeklēšanas veikšanai, ko ierosinājis Ģenerālprokuratūras Kriminālistikas departaments. Trīs krimināllietas no kopumā sešām ir nosūtītas Ģenerālprokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, no kurām divām ir notiesājoši spriedumi un viena ir nodota tiesai. 2004.gadā bija ierosināta viena krimināllieta par nacionāla naida izraisīšanu.


Atpakaļ