Par deputātes L.Mūrnieces izteikumiem

Iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons uzskata, ka Saeimas deputātes Lindas Mūrnieces izteiktais ierosinājums Iekšlietu ministrijas (IeM) pārraudzībā esošo dienestu priekšniekus amatā iecelt uz noteiktu termiņu, ir diskusijas vērts.


Iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons uzskata, ka Saeimas deputātes Lindas Mūrnieces izteiktais ierosinājums Iekšlietu ministrijas (IeM) pārraudzībā esošo dienestu priekšniekus amatā iecelt uz noteiktu termiņu, ir diskusijas vērts.

Ministrs tomēr uzsver, ka politiska un cita veida ietekme uz dienestu priekšniekiem nav izslēgta arī gadījumā, ja tie tiek iecelti amatos uz noteiktu termiņu. To pierāda peripetijas ap Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja un ģenerālprokurora amatu, kā arī partijas „Jaunais laiks” iniciētais, taču līdz galam neīstenotais mēģinājums politisku un personisku iemeslu dēļ atcelt no amata Iekšlietu ministrijas valsts sekretāru Juri Rekšņu.

 

Ministrs arī uzsver, ka Latvijas drošības iestāžu vēsture pēdējos 15 gados liecina – Latvijai nav raksturīga šo dienestu vadītāju nomaiņa politisku iemeslu pēc. Neraugoties uz to, ka valdības ir mainījušās ļoti bieži, Valsts robežsardzei šajā laikā ir bijis tikai viens priekšnieks, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam – divi, Drošības policijai – trīs, bet Valsts policijai – pieci. Viņš atgādināja, ka pēdējo reizi Valsts policijas priekšnieks mainījies partijas „Jaunais laiks” iekšlietu ministra Māra Gulbja laikā.

 

Ē.Jēkabsons arī pauda dziļu nožēlu, ka Saeimas deputāte L.Mūrniece, tā vietā lai atsauktos jau sen izteiktajam iekšlietu ministra Iekšlietu ministrijas dienestu finansiālo un sociālo problēmu risināšanā, publiski mētājas ar uz meliem un baumām balstītiem pārmetumiem. „Mūrnieces kundze savu enerģiju, kas pašlaik tiek nelietderīgi tērēta, lai publiskajā telpā izteiktu absurdus apmelojumus, varētu izlietot profesionālā un savstarpējas cieņas pilnā kopīgā darbā,” sacīja ministrs.

 

Ē.Jēkabsons ir neizpratnē par deputātes mājieniem par to, ka „Zaščirinskis nav pildījis politisko pasūtījumu, kā rezultātā mēnešiem ilgi tiek šantažēts ar atlaišanu politisku motīvu dēļ”. Viņš atgādina, ka pirms vairākiem mēnešiem pati L.Mūrniece izteica neapmierinātību ar policijas darbu un pieprasīja, lai Zaščirinskis sniegtu paskaidrojumus Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā.

 

„Pārmetumi par to, ka „ministram neko netīkas darīt”, ir vienkārši muļķīgi – tieši tas jau ir ministra darbs – analizēt viņa padotībā esoši iestāžu darbu un sniegt tam savu vērtējumu,” uzsver Ē.Jēkabsons.


Atpakaļ