Iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons uzdevis Iekšlietu ministrijas Galvenajai inspekcijai līdz


Iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons uzdevis Iekšlietu ministrijas Galvenajai inspekcijai līdz

 

Viņš savā paskaidrojumā ministram norāda, ka 300 latu prēmija izmaksāta, jo B.Akmentiņa ilgus gadus strādājusi policijā, saņēmusi desmitiem apbalvojumu un tikai vienu reizi disciplināri sodīta. VP priekšnieka pienākumu izpildītājs norāda, ka saistībā ar incidentu Ventspilī B.Akmentiņa nav disciplināri sodīta.

 

Iekšlietu ministrs šādu rīcību uzskata par formālu savu pienākumu pildīšanu, kas ir nepieņemama, īpaši pašreizējā situācijā, kad iekšlietu sistēmā trūkst līdzekļu, lai pienācīgi samaksātu ierindas darbiniekiem.

 

Viņš norāda, ka gan VP Iekšējās drošības biroja, gan IeM Galvenās inspekcijas veiktajā dienesta pārbaudē par B.Akmentiņas rīcību konstatēts - viņa pārkāpusi ierēdņu uzvedības kodeksu, kā arī likuma par policiju prasības. Tāpēc Iekšlietu ministrijas vadība VP vadībai ieteica viņu brīdināt par neatbilstību ieņemamajam amatam. Šo slēdzienu apstiprināja VP priekšnieks Jānis Zaščirinskis. Taču, tā kā uzreiz pēc dienesta pārbaudes slēdziena B.Akmentiņa iesniedza atlūgumu, kuru VP priekšnieka pienākumu izpildītājs A.Marhels akceptēja, disciplinārsods B.Akmentiņai netika piemērots.

 

Dienesta pārbaude pret B.Akmentiņu tika ierosināta saistībā ar incidentu Ventspils policijas pārvaldē šā gada 12.maijā, kura laikā viņa uzvedās neatbilstoši virsnieka stājai.


Atpakaļ