Par kodolterorisma apkarošanu

Attēls
Attēls

Iekšlietu ministrija 15.decembrī, Valsts sekretāru sanāksmē pieteica izskatīšanai likumprojektus „Par


Iekšlietu ministrija 15.decembrī, Valsts sekretāru sanāksmē pieteica izskatīšanai likumprojektus „Par

 

Gandrīz visi Konvencijā minētie noziedzīgie nodarījumi ir paredzēti Latvijas Krimināllikumā, tomēr, lai pilnībā kriminalizētu tajā minētos noziedzīgos nodarījumus, likuma 98.pantu ir nepieciešams papildināt. Grozījumi Krimināllikumā paredz noteikt kriminālatbildību, nosakot, ka par radioaktīvo vielu vai citu jonizējošā starojuma avotu, bīstamo bioloģisko, bakterioloģisko, toksisko, ķīmisko vielu vai produktu vai citu bīstamu vielu vai materiālu, preparātu vai vīrusu ražošanas, iegādāšanās, transportēšanas, uzglabāšanas vai lietošanas noteikumu pārkāpšanu, ja tas izraisījis smagas sekas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālā Asambleja ar 1996.gada 17.decembra rezolūciju Nr. 51/210 izveidoja Ad hoc komiteju, kuras galvenais uzdevums bija izstrādāt starptautisko konvenciju par teroristu spridzināšanas aktu apkarošanu, kā arī starptautisko konvenciju par kodolterorisma apkarošanu, lai papildinātu spēkā esošos starptautiskos instrumentus terorisma apkarošanas jomā.

 

2005.gada 13.aprīlī ANO Ģenerālā Asambleja ar vienprātīgu lēmumu pieņēma Starptautisko konvenciju par kodolterorisma apkarošanu. Papildus līdz šim pieņemtajām konvencijām par terorisma apkarošanu šī Konvencija stiprinās starptautisko sadarbību cīņā pret terorismu. Latvija Konvenciju parakstīja 2005.gada 14.septembrī.

Atpakaļ