Akcijas „Policists, kuram es uzticos” rezultāti līdz 20. janvāra pēcpusdienai

Iekšlietu ministrijas (IeM) rīkotajā akcijā „Policists, kuram es uzticos” līdz 20. janvāra pēcpusdienai piedalījušies 599 iedzīvotāji, kas savas balsis atdevuši par 140 policijas darbiniekiem.


Iekšlietu ministrijas (IeM) rīkotajā akcijā „Policists, kuram es uzticos” līdz

 

Visaktīvākie balsotāji šogad ir Talsu rajona iedzīvotāji – no viņiem saņemtas 111 anketas. 85 anketas atsūtītas no Rīgas un Rīgas rajona, 59 - no Liepājas un Liepājas rajona, 43 – no Jēkabpils un Jēkabpils rajona, 42 – no Valmieras un Valmieras rajona, 36 – no Tukuma un Tukuma rajona, 30 – no Aizkraukles un Aizkraukles rajona, 29 – no Valkas un Valkas rajona, 27 - no Limbažiem un Limbažu rajona.

 

Cēsu un Cēsu rajona un Jelgavas un Jelgavas iedzīvotāji iesūtījuši pa 19 anketām, no Daugavpils un Daugavpils rajona un Krāslavas un Krāslavas rajona saņemtas 16 anketas, no Ogres un Ogres rajona – 12. No Saldus un Saldus rajona un Ventspils un Ventspils rajona saņemtas pa 9 anketām, no Madonas un Madonas rajona – 7, no Balviem un Balvu rajona – 6.

 

Maz anketu akcijā līdz šim saņemts no Alūksnes un Alūksnes rajona, Bauskas un Bauskas rajona, Dobeles un Dobeles rajona (pa 4 anketām no katra rajona), Gulbenes un Gulbenes rajona, Rēzeknes un Rēzeknes rajona un Jūrmalas (pa trīs anketām), Kuldīgas un Kuldīgas rajona un Preiļiem un Preiļu rajona (pa divām anketām). Visneaktīvākie līdz šim bijuši Ludzas un Ludzas rajona iedzīvotāji – no kuriem saņemta tikai viena anketa.

 

Akcijas otrā mēneša sākumā iedzīvotāji vēl joprojām par uzticamākajiem policijas darbiniekiem atzīst iecirkņu inspektorus, ceļu un kārtības policistus. Anketās tiek norādīti arī pašvaldību, ekonomikas un kriminālpolicijas darbinieki.

 

Anketās iedzīvotāji policistus raksturo kā ļoti laipnus, profesionālus, pretimnākošus, kas ātri reaģē, lai palīdzētu, atsaucīgus, saprotošus, uzticamus, godīgus, kulturālus u.c.

 

IeM rīkotā akcija „Policists, kuram es uzticos” sākās pērnā gada decembrī un ilgs līdz 2006.gada 5.februārim.

 

Akcijas mērķis ir apzināt un godināt tos Valsts policijas darbiniekus, kuri ieguvuši lielāko sabiedrības uzticību un atzinību, godprātīgi kalpojot sabiedrībai.

 

Akcijā „Policists, kuram es uzticos” var piedalīties visi Latvijas iedzīvotāji, izņemot Valsts policijas darbiniekus. Lai nobalsotu par labāko policistu, ir jāizgriež un jāaizpilda anketa, kas ir publicēta Latvijas reģionālajos un centrālajos laikrakstos, un jānosūta IeM, Raiņa bulvāris 6, Rīga, LV 1050 ar norādi „Akcija „Policists, kuram es uzticos””. Nobalsot var arī elektroniski IeM mājas lapā – www.iem.gov.lv, Valsts policijas mājas lapā (www.vp.gov.lv), portālos „Delfi”, „IAuto” un „Likuma Vārdā”. Elektroniskās anketas atrodamas arī vairāku reģionālo plašsaziņas līdzekļu mājas lapās.

 

Citā veidā aizpildītas anketas tiek uzskatītas par nederīgām.

 

Lai nepieļautu, ka viens cilvēks balso vairākas reizes, pamatojoties uz apstiprināto akcijas nolikumu, anketā ir jānorāda savs vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvieta un kontaktu tālrunis, kā arī jāraksturo policijas darbinieka attieksme saskarsmē ar iedzīvotājiem, minot konkrētus gadījumus. Anketās obligāti ir arī jānorāda policijas darbinieka vārds, uzvārds, darba vieta (amata nosaukums).

 

Akcijā netiek vērtēti Valsts policijas pārvalžu priekšnieki un viņu vietnieki.

 

Akcijas noslēgumā tiks apbalvoti ne tikai katra Latvijas reģiona labākie policisti, par kuriem nobalsos visvairāk, bet arī trīs visinteresantāko anketu iesniedzēji, katrs saņemot veicināšanas balvu. Šie trīs balsotāji tiks noteikti izlozes kārtībā no 30 apstiprinātajām interesantākajām anketām, kuras būs izvirzījusi akcijas komisija.


Atpakaļ