Akcijas „Policists, kuram es uzticos” rezultāti līdz 27. janvāra pēcpusdienai

Iekšlietu ministrijas (IeM) rīkotajā akcijā „Policists, kuram es uzticos” līdz šā gada 27. janvāra pēcpusdienai saņemtas 744 anketas, ar kurām iedzīvotāji savas balsis atdevuši par 177 policijas darbiniekiem.


Iekšlietu ministrijas (IeM) rīkotajā akcijā „Policists, kuram es uzticos” līdz

 

Iedzīvotāji policistus raksturo kā pieklājīgus, kompetentus, apzinīgus, taisnīgus, kas pilda savu darbu pēc labākās sirdsapziņas.

 

Nepilnu divu mēnešu laikā iedzīvotāji, balsojot par kādu policijas darbinieku, galvenokārt izmantoja elektroniski publicēto akcijas anketu IeM un Valsts policijas mājas lapā, portālos „Delfi”, „IAuto” un „Likuma Vārdā”, kā arī vairāku reģionālo plašsaziņas līdzekļu mājas lapās. Līdz šīs dienas pēcpusdienai elektroniski saņemtas 518 anketas, bet ar pasta starpniecību - 226 anketas.

 

Visaktīvākie balsotāji līdz šim vēl joprojām ir Talsu rajona iedzīvotāji – no viņiem saņemtas 117 anketas. 103 anketas atsūtītas no Liepājas rajona, 98 – no Rīgas rajona, 51 – no Tukuma rajona, 45 – no Jēkabpils rajona, 42 – no Valmieras rajona, 41 – no Aizkraukles rajona, pa 29 – no Dobeles, Limbažu un Valkas rajona, 22 – no Krāslavas rajona, 21 – no Daugavpils rajona, 20 – no Cēsu rajona, 19 – no Jelgavas rajona, 14 – no Madonas rajona, pa 12 – no Ogres un Saldus rajona.

 

Deviņas anketas saņemtas no Ventspils rajona, septiņas – no Balvu rajona, piecas – no Bauskas rajona, četras – no Alūksnes rajona, pa trim – no Gulbenes, Jūrmalas un Rēzeknes rajona, savukārt pa divām – no Kuldīgas, Ludzas un Preiļu rajona.

 

IeM rīkotā akcija „Policists, kuram es uzticos” sākās šī gada 5.decembrī un ilgs līdz 2006.gada 5.februārim.

 

Akcijas mērķis ir apzināt un godināt tos Valsts policijas darbiniekus, kuri ieguvuši lielāko sabiedrības uzticību un atzinību, godprātīgi kalpojot sabiedrībai.

 

Akcijā „Policists, kuram es uzticos” var piedalīties visi Latvijas iedzīvotāji, izņemot Valsts policijas darbiniekus. Lai nobalsotu par labāko policistu, ir jāizgriež un jāaizpilda anketa, kas ir publicēta Latvijas reģionālajos un centrālajos laikrakstos, un jānosūta IeM, Raiņa bulvāris 6, Rīga, LV 1050 ar norādi „Akcija „Policists, kuram es uzticos””. Nobalsot var arī elektroniski IeM mājas lapā (www.iem.gov.lv), Valsts policijas mājas lapā (www.vp.gov.lv), portālos „Delfi”, „IAuto” un „Likuma Vārdā”, kā arī vairāku reģionālo plašsaziņas līdzekļu mājas lapās.

 

Citā veidā aizpildītas anketas tiek uzskatītas par nederīgām.

 

Lai nepieļautu, ka viens cilvēks balso vairākas reizes, pamatojoties uz apstiprināto akcijas nolikumu, anketā ir jānorāda savs vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvieta un kontaktu tālrunis, kā arī jāraksturo policijas darbinieka attieksme saskarsmē ar iedzīvotājiem, minot konkrētus gadījumus. Anketās obligāti ir arī jānorāda policijas darbinieka vārds, uzvārds, darba vieta (amata nosaukums).

 

Akcijas noslēgumā tiks apbalvoti ne tikai katra Latvijas reģiona labākie policisti, par kuriem nobalsos visvairāk, bet arī trīs visinteresantāko anketu iesniedzēji, katrs saņemot veicināšanas balvu. Šie trīs balsotāji tiks noteikti izlozes kārtībā no 30 apstiprinātajām interesantākajām anketām, kuras būs izvirzījusi akcijas komisija.


Atpakaļ