gerbonis Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrija

Par Liepājas PRPP administratīvās ēkas atklāšanu

Iekšlietu ministrs Dzintars Jaundžeikars un Ministru prezidents Aigars Kalvītis, 3. februārī, plkst. 10.00 Liepājā, Bāriņu ielā 3 piedalīsies Valsts policijas Liepājas pilsētas un rajona policijas pārvaldes (PRPP) administratīvās ēkas atklāšanas ceremonijā.


Iekšlietu ministrs Dzintars Jaundžeikars un Ministru prezidents Aigars Kalvītis, 3. februārī, plkst. 10.00 Liepājā, Bāriņu ielā 3 piedalīsies Valsts policijas Liepājas pilsētas un rajona policijas pārvaldes (PRPP) administratīvās ēkas atklāšanas ceremonijā.

Pasākumā piedalīsies arī Valsts policijas (VP) priekšnieks, policijas ģenerālis Jānis Zaščirinskis, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Mareks Segliņš un Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

 

Iekšlietu ministrs uzskata, ka Liepājas PRPP administratīvā ēka ir „pēdējo gadu nozīmīgākā būve Valsts policijā”. „Ilgi gaidītā būve ir moderna un visām policijas prasībām atbilstoša ēka, kas nodrošinās policijas darbiniekiem labus darba apstākļus,” atzina Dz.Jaundžeikars.

 

Viņš arī uzsver, ka bēdīgā situācija ar policijas pārvalžu telpām un pašreizējās valsts budžeta iespējas liek meklēt jaunus risinājumus, kā īsā laika sprīdī uzbūvēt maksimāli daudz jaunas policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ēkas. „Kā vienīgo risinājumu redzu privāto partnerību. Pirmā pēc šādas shēmas tiks būvēta policijas pārvaldes ēka Ventspilī,” norāda Dz.Jaundžeikars, piebilstot, ka „ja privātā partnerība būtu kā risinājums piedāvāts jau iepriekš, tad šobrīd mēs varētu pieņemt nevis vienu, bet vairākas jaunas policijas ēkas”.

 

Atklāšanas ceremonija sāksies ar Latvijas valsts karoga pacelšanu pie jaunās administratīvās ēkas. No plkst. 10.35 – 11.30 notiks ekskursija Liepājas PRPP ēkā, kuras laikā būs iespēja apskatīt administratīvo korpusu, pilsētu no helikoptera nosēšanās laukuma, reģionālo ekspertīžu centru, Operatīvās vadības dienestu, Īslaicīgās aizturēšanas vietu un sporta telpas.

 

Pēc atklāšanas ceremonijas plkst. 12.00 Liepājas PRPP ēkā notiks arī VP 2005.gada pārskata sanāksme, kurā piedalīsies VP vadība un teritoriālo policijas pārvalžu priekšnieki. Sanāksmē pārrunās operatīvā darba jautājumus, tādēļ tajā plašsaziņas līdzekļu pārstāvju dalība nav paredzēta.

 

Iekšlietu ministrija (IeM) noslēdza līgumu par Liepājas PRPP ēkas būvniecību 2002.gada septembrī. Jaunais komplekss sastāv no atsevišķiem savstarpēji savienotiem korpusiem. Tajā atrodas gan izolators, telpas kinoloģiskajam dienestam, garāžas automašīnu tehniskajai apkopei un uzturēšanai, sporta zāle ar trenažieru zāli un tuvcīņas zāli, modernizēta un datorizēta multimediju šautuve, gan arī ierīkota ēkas vadības sistēma. Kopumā ēkas būvniecība izmaksāja 6,6 miljonus latu.


Atpakaļ