Akcijas „Policists, kuram es uzticos” rezultāti līdz 3. februāra pēcpusdienai

Trīs dienas pirms Iekšlietu ministrijas (IeM) rīkotās akcijas „Policists, kuram es uzticos” noslēguma saņemtas 952 anketas, ar kurām iedzīvotāji savas balsis ir atdevuši par 208 policijas darbiniekiem.


Trīs dienas pirms Iekšlietu ministrijas (IeM) rīkotās akcijas „Policists, kuram es uzticos” noslēguma saņemtas 952 anketas, ar kurām iedzīvotāji savas balsis ir atdevuši par 208 policijas darbiniekiem.

Vēl tikai nepilnas trīs dienas iedzīvotāji var nobalsot par uzticamāko policistu, jo IeM rīkotā akcija „Policists, kuram es uzticos”, kas sākās šī gada 5. decembrī, ilgs līdz

 

Akcijas galīgie rezultāti tiks apkopoti līdz 21. februārim, bet akcijas uzvarētāju apbalvošana notiks 23. februārī.

 

Līdz šā gada 3.februāra pēcpusdienai iedzīvotāji, balsojot par kādu policijas darbinieku, galvenokārt izmantoja elektroniski publicēto akcijas anketu IeM un Valsts policijas mājas lapā, portālos „Delfi”, „IAuto” un „Likuma Vārdā”, kā arī vairāku reģionālo plašsaziņas līdzekļu mājas lapās. Pašlaik elektroniski saņemtas 617 anketas, bet pa pastu - 335 anketas.

 

Visaktīvākie balsotāji ir Liepājas rajona iedzīvotāji – no viņiem saņemtas 132 anketas. 125 anketas atsūtītas no Talsu rajona, 116 – no Rīgas rajona, 91 – no Daugavpils rajona, 66 – no Tukuma rajona, 62 – no Aizkraukles rajona, 50 – no Jēkabpils rajona, 42 – no Valmieras rajona, 35 – no Dobeles rajona, 31 – no Valkas rajona, 29 – no Limbažu rajona, 28 – no Krāslavas rajona, 20 – no Cēsu rajona, 19 – no Jelgavas rajona, 17 – no Ogres rajona, 16 – no Saldus rajona, 15 – no Madonas un Ventspils rajona.

 

Deviņas anketas saņemtas no Balvu rajona, septiņas – no Gulbenes rajona, sešas – no Alūksnes un Bauskas rajona, četras – no Rēzeknes rajona, trīs – no Jūrmalas, Ludzas un Preiļu rajona, savukārt divas – no Kuldīgas rajona.

 

Līdz šīs dienas pēcpusdienai par uzticamākajiem policijas darbiniekiem balsotāji vēl joprojām norāda iecirkņu inspektorus (475 anketas). Tiek arī balsots par ceļu, kārtības, pašvaldību, ekonomikas un kriminālpolicijas darbiniekiem.

 

Iedzīvotāji policistus raksturo kā saprotošus, kārtīgus, laipnus, izprotošus u.c.

 

 

Akcijas mērķis ir apzināt un godināt tos Valsts policijas darbiniekus, kuri ieguvuši lielāko sabiedrības uzticību un atzinību, godprātīgi kalpojot sabiedrībai.

 

Akcijā „Policists, kuram es uzticos” var piedalīties visi Latvijas iedzīvotāji, izņemot Valsts policijas darbiniekus. Lai nobalsotu par labāko policistu, ir jāizgriež un jāaizpilda anketa, kas ir publicēta Latvijas reģionālajos un centrālajos laikrakstos, un jānosūta IeM, Raiņa bulvāris 6, Rīga, LV 1050 ar norādi „Akcija „Policists, kuram es uzticos””. Nobalsot var arī elektroniski IeM mājas lapā (www.iem.gov.lv), Valsts policijas mājas lapā (www.vp.gov.lv), portālos „Delfi”, „IAuto” un „Likuma Vārdā”, kā arī vairāku reģionālo plašsaziņas līdzekļu mājas lapās.

 

Citā veidā aizpildītas anketas tiek uzskatītas par nederīgām.

 

Lai nepieļautu, ka viens cilvēks balso vairākas reizes, pamatojoties uz apstiprināto akcijas nolikumu, anketā ir jānorāda savs vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvieta un kontaktu tālrunis, kā arī jāraksturo policijas darbinieka attieksme saskarsmē ar iedzīvotājiem, minot konkrētus gadījumus. Anketās obligāti ir arī jānorāda policijas darbinieka vārds, uzvārds, darba vieta (amata nosaukums).

 

Akcijas noslēgumā tiks apbalvoti ne tikai katra Latvijas reģiona labākie policisti, par kuriem nobalsos visvairāk, bet arī trīs visinteresantāko anketu iesniedzēji, katrs saņemot veicināšanas balvu. Šie trīs balsotāji tiks noteikti izlozes kārtībā no 30 apstiprinātajām interesantākajām anketām, kuras būs izvirzījusi akcijas komisija.


Atpakaļ