Paredz iekļaut Krimināllikumā pabeigtas zādzības definējumu

Valsts sekretāru sanāksmē šodien, 25.maijā, izsludināts Iekšlietu ministrijas (IeM) izstrādātais likumprojekts, kas paredz iekļaut Krimināllikumā pabeigtas zādzības definējumu.
Likumprojekts „Grozījums likumā „Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību ”” nosaka, ka zādzība uzskatāma par pabeigtu noziedzīgu nodarījumu ar brīdi, kad persona ir prettiesiski ieguvusi svešu kustamu mantu, neatkarīgi no tā vai viņai bijusi iespēja rīkoties ar to kā ar savu.
Valsts sekretāru sanāksmē šodien, 25.maijā, izsludināts Iekšlietu ministrijas (IeM) izstrādātais likumprojekts, kas paredz iekļaut Krimināllikumā pabeigtas zādzības definējumu.
Likumprojekts „Grozījums likumā „Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību ”” nosaka, ka zādzība uzskatāma par pabeigtu noziedzīgu nodarījumu ar brīdi, kad persona ir prettiesiski ieguvusi svešu kustamu mantu, neatkarīgi no tā vai viņai bijusi iespēja rīkoties ar to kā ar savu. Pašlaik ir neskaidrības, kas saistītas ar atbildības noteikšanu personai, kas aizturēta par mantas zādzību nelielā apmērā. Saskaņā ar Krimināllikuma (KL) 180.pantu par krimināli sodāmiem atzīstami tādi noziedzīgie nodarījumi kā zādzība, krāpšana un piesavināšanās nelielā apmērā. Savukārt saskaņā ar KL 15.panta sesto daļu par mēģinājumu izdarīt kriminālpārkāpumu persona nav saucama pie kriminālatbildības. Tā kā uz šo brīdi tiesībaizsardzības iestāžu vidū nav viennozīmīgas izpratnes, ar kuru brīdi tiek pieņemts, ka noziedzīgais nodarījums (zādzība no tirdzniecības vietas) ir pabeigts un kad tas palicis tikai mēģinājuma stadijā, personas, kas izdarījušas zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā, bieži vien nesaņem par to nekādu sodu.

Sagatavoja:
Preses un sabiedrisko attiecību departaments
tālrunis 7219213
fakss 7219030
e-pasts: presescentrs@iem.gov.lv


Atpakaļ