Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), lai pārbaudītu trauksmes sirēnu tehnisko gatavību un skaņas signāla dzirdamību, 15.novembrī no plkst. 11.00 uz sešām minūtēm visā Latvijā ieslēgs iedzīvotāju apziņošanas un trauksmes sirēnas.


Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), lai pārbaudītu trauksmes sirēnu tehnisko gatavību un skaņas signāla dzirdamību,

Sirēnu sistēma paredzēta iedzīvotāju ātrai brīdināšanai par iespējamām briesmām un drošības apdraudējumu dabas un tehnogēno katastrofu vai to draudu gadījumā (piemēram, vētra, plūdi, bīstamu vielu noplūde u.tml.).

Savukārt turpmāk, izdzirdot sirēnas signālu, jāklausās radio vai jāieslēdz televizori, kur šādos gadījumos tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par vēlamajiem aizsardzības pasākumiem un drošu uzvedību ekstremālos apstākļos.

Sirēnas uzstādītas uz dzīvojamajām un iestāžu ēkām ar aprēķinu, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, gaisa mitruma un vēja stipruma), sirēnas skaļums nepārsniedz pieļaujamos 128 decibelus.

Latvijā ir uzstādītas 59 rotējošās elektromehāniskās sirēnas, no kurām 23 atrodas Rīgā, 16 – lielākajās pilsētās un 20 – rajonu centros.

Atbilstoši Ministru kabineta 2005.gada 30.augusta noteikumu Nr.660 „Civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas izveidošanas, izmantošanas un finansēšanas kārtība” 16.p., trauksmes sirēnu gatavības pārbaude tiek veikta divreiz gadā. 

 

Sagatavoja:

Inga Vetere, VUGD  priekšnieka palīdze

7075871, 6183300

inga.vetere@vugd.gov.lv

 


Atpakaļ