Pasniegs IeM Goda zīmes un sveiks jaunos VRS helikopteru pilotus

Iekšlietu ministrs Ivars Godmanis un Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Aivars Straume piektdien, 17.novembrī, plkst. 14.00 Iekšlietu ministrijā (IeM), Raiņa bulvārī 6, 4.stāva zālē apbalvos ar ministrijas augstāko apbalvojumu – Goda zīmi - 24 iekšlietu struktūru darbiniekus.
Iekšlietu ministrs Ivars Godmanis un Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Aivars Straume piektdien, 17.novembrī, plkst. 14.00 Iekšlietu ministrijā (IeM), Raiņa bulvārī 6, 4.stāva zālē apbalvos ar ministrijas augstāko apbalvojumu – Goda zīmi - 24 iekšlietu struktūru darbiniekus.

Ar Zelta Goda zīmi 17.novembrī tiks apbalvotas piecas personas – grāmatas „Lūzums. Nezināmais par zināmo. No milicijas līdz policijai” autori Jānis Vahers un Ilona Bērziņa, kā arī trīs IeM iestāžu darbinieki: viens Valsts policijas (VP), viens Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) un viens Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieks.

Sudraba Goda zīmi pasniegs 13 darbiniekiem: to saņems pieci Valsts policijas darbinieki, divi robežsargi, divi ugunsdzēsēji, viens IeM Eiropas lietu un starptautiskās sadarbības departamenta darbinieks, kā arī pa vienam IeM Veselības un sociālo lietu valsts aģentūras un Drošības policijas darbiniekam.

Ar Bronzas Goda zīmi apbalvos piecus IeM iestāžu darbiniekus: divus Drošības policijas pārstāvjus, vienu policistu, vienu robežsargu un vienu darbinieku no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes.

Divus VRS un divus VUGD darbiniekus ministrs apbalvojis par priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi, pirms termiņa piešķirot augstāku dienesta pakāpi. Vēl vairāki darbinieki saņems ministrijas Goda rakstus.

Svinīgajā pasākumā ministrs un Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis Gunārs Dāboliņš arī pasniegs privātpilota licences helikoptera vadīšanai septiņiem Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes robežsargiem. Šī ir otrā robežsargu grupa, kas Šengenas konvencijas finanšu programmas projekta „Apmācību kursi” ietvaros veikusi teorētiskās un praktiskās apmācības helikoptera vadītāja licences iegūšanai.

Pirmā robežsargu grupa trīs cilvēku sastāvā licences saņēma pagājušā gada decembra vidū. Līdz ar to par Šengenas līdzekļiem ir apmācīti 10 robežsardzes helikopteru piloti un kopumā Valsts robežsardzē būs 12 piloti, kas veiks robežapsardzības uzdevumus, izmantojot Valsts robežsardzes gaisa kuģus.

Augstāko Iekšlietu ministrijas apbalvojumu „Goda zīme” kopš 1999.gada piešķir kā atzinības apliecinājumu par nopelniem valsts iekšlietu iestāžu veidošanā un nostiprināšanā, kā arī par sekmīgu darbību un atbalstu kārtības, drošības un likumības organizēšanā un nodrošināšanā.

Pretendentus apbalvošanai ar Goda zīmi ieteic iekšlietu ministrs, valsts sekretārs, valsts sekretāra vietnieki, departamentu direktori un pastāvīgo struktūrvienību vadītāji, iesniedzot ieteikumu – raksturojumu ministrijas apbalvošanas komisijai.

Apbalvošanā aicināti piedalīties arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Sagatavoja:
Preses un sabiedrisko attiecību departaments
tālrunis 7219213, fakss 7219030
e-pasts: presescentrs@iem.gov.lv


Atpakaļ