Šodien preses konferencē IeM vadība informēs par Šengenas finanšu līdzekļu apguvi

Šodien, 11. janvārī, plkst.13.00 iekšlietu ministrs Ivars Godmanis piedalīsies preses konferencē Valsts robežsardzē, kurā tiks sniegts plašs pārskats par Šengenas finanšu līdzekļu apguvi.
Šodien, 11. janvārī, plkst.13.00 iekšlietu ministrs Ivars Godmanis piedalīsies preses konferencē Valsts robežsardzē, kurā tiks sniegts plašs pārskats par Šengenas finanšu līdzekļu apguvi.

Par Ārlietu ministrijas veikumu, īstenojot uzņemtās saistības Šengenas konvencijas finanšu programmas ieviešanas gaitā, stāstīs Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Alda Vanaga.

Savukārt Valsts Robežsardzes priekšnieks, ģenerālis Gunārs Dāboliņš atsoguļos, kā līdz šim īstenota Valsts robežsardzes Šengenas Konvencijas Finanšu programmas robežsardzes sadaļas uzdevumi.

Tāpat preses konferences laikā tiks prezentēta Valsts robežsardzes vajadzībām iegādātā speciālā tehnika un robežkontroles punktu pārbaudes iekārtas, kā arī demonstrēti robežsargu ikdienā nepieciešamie ekipējumi un speciālie apģērbi, kas sarūpēti Latvijai pieejamā Šengenas finanšu programmas apjoma ietvaros.

Preses konference notiks plkst.13.00 Valsts robežsardzē, Rīgā, Rūdolfa ielā 5, 1.stāva konferenču zālē.

Iekšlietu ministrijas apkopotā informācija liecina, ka uz 2006.gada 31.decembri bija noslēgti visi Schengen Facility ietvaros plānotie iepirkuma līgumi. Saskaņā ar Schengen Facility prasībām, preču un pakalpojumu piegādes noslēgto līgumu ietvaros jāveic līdz 2007.gada septembrim, bet visi maksājumi līgumu ietvaros – līdz 2007.gada beigām.

Jau ziņots, ka kopējais Latvijai pieejamais Šengenas finanšu programmas apjoms ir 79,7 miljoni eiro. Šos līdzekļus Latvija novirzīja kopumā 31 prioritātes īstenošanai. Lielāko daļu Schengen Facility projektu īsteno Valsts robežsardze, tostarp veicot darbinieku apmācību, iegādājoties materiāltehniskos un transportlīdzekļus, veidojot robežsardzes aviāciju un floti. Tāpat līdzekļi tiek izmantoti vīzu sistēmas un tās drošības pilnveidošanai, muitas kontroles uzlabošanai, informācijas un sakaru sistēmu izveidei un pilnveidošanai, kā arī citām prioritātēm.

Sagatavoja:
Iveta Kancēna
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
direktore
tālrunis 7219363
fakss 7219030
e-pasts: iveta.kancena@iem.gov.lv


Atpakaļ