Atklās izstādi par cilvēku tirdzniecību

Piedaloties iekšlietu ministrijas valsts sekretāram Aivaram Straumem un Zviedrijas vēstniekam Latvijā V.E. Joranam Hokansonam (Göran Håkansson), ceturtdien, 15.februārī plkst.15.00 tirdzniecības centrā „Origo”, Rīgas Centrālās stacijas Starptautiskajā zālē tiks atklāta starptautiskā ceļojošā izstāde „Trafficking” (Cilvēku tirdzniecība).
Piedaloties iekšlietu ministrijas valsts sekretāram Aivaram Straumem un Zviedrijas vēstniekam Latvijā V.E. Joranam Hokansonam (Göran Håkansson), ceturtdien, 15.februārī plkst.15.00 tirdzniecības centrā „Origo”, Rīgas Centrālās stacijas Starptautiskajā zālē tiks atklāta starptautiskā ceļojošā izstāde „Trafficking” (Cilvēku tirdzniecība).

Izstādes atklāšanā grupa „Astro’n’out” prezentēs savu jauno videoklipu dziesmai „Vien (Neguli, neguli)”, kas veidots pēc dokumentālās filmas par cilvēku tirdzniecību Latvijā „NeStāstāmie stāsti” motīviem.

„NeStāstāmie stāsti” ir pirmā Latvijā uzņemtā dokumentālā filma par cilvēku tirdzniecību. Tajā ietverti pieci patiesi cilvēku tirdzniecības upuru stāsti – triju seksuālo pakalpojumu biznesā un divu piespiedu darba tirgū izdzīvojošu cilvēku pieredzētais. Filmas autori ir Anita Priedīte, Gundega Tentere, Andris Priedītis un Kristīne Āboliņa. Mūziku filmai radīja grupa „Astro’n’out”.

Starptautiskā ceļojošā izstāde „Trafficking” ir unikāla, jo līdz šim pasaulē neviens nav mēģinājis par cilvēku tirdzniecību runāt ar sabiedrību mākslas valodā. Izstāde ar tekstiem, vizuālās mākslas objektiem, fotogrāfijām, multimediju instalācijām un videoekrāniem sniedz informāciju par cilvēku tirdzniecību un cīņu pret to projekta partnervalstīs – Latvijā, Itālijā, Grieķijā un Zviedrijā. 2007.gadā tā tiks izvietota visās projekta partnervalstīs – Itālijā, Latvijā un Grieķijā, bet projekta noslēgumā – Eiropas Savienības mītnē Briselē, kur notiks projekta noslēguma pasākums.

Latvijā izstādi varēs apskatīt Rīgā, tirdzniecības centrā „Origo”, Rīgas Centrālās stacijas Starptautiskajā zālē līdz 16.martam, Liepājā, tirdzniecības centrā „Ostmala” - no 22.marta līdz 6.aprīlim, bet Daugavpilī - no 13.aprīļa līdz 27.aprīlim.

Ceļojošā izstāde ir kopsavilkums pamatizstādei, kas kopš pagājušā gada 8.septembra ir izstādīta Pasaules kultūru muzejā Gēteborgā, Zviedrijā. Pamatizstāde ir 700 kvadrātmetrus plaša un tajā apkopotas šokējošas un unikālas cilvēku tirdzniecības materiālās liecības - Meksikas atklātajos namos nomocītu jaunu meiteņu kleitas, koka laiva, ar kuru pa Atlantijas okeānu no Āfrikas uz Eiropu vesti bēgļi, seksuāli izmantotu jaunu sieviešu dienasgrāmatas. Šīs patiesās liecības organiski papildina Zviedrijas mūsdienu mākslinieku darbi – instalācijas, fotogrāfijas un citi mākslas objekti. Pamatizstādē tiek plaši izmantotas multimediju iespējas – videoekrāni, audioiekārtas, projektori, Internets u.c.

Pamatizstādei ir izveidota Interneta versija (http://www.trafficking.nu).

Izstāde ir izveidota Eiropas Savienības programmas EQUAL finansētā starptautiskā projekta „Networking Against Human Trafficking” („Sadarbība pret cilvēku tirdzniecību”) ietvaros. Projekta partneri ir Latvija, Zviedrija, Itālija un Grieķija. Izstādi Latvijā organizē Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Resursu centru sievietēm „Marta”, Zviedrijas vēstniecību un tirdzniecības centru „Origo”.


Sīkāka informācija:

Laura Karnīte
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
direktores vietniece, Preses centra vadītāja
Tālr. 7219175
Mob. 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv


Atpakaļ