Izveido darba grupu Alsungas traģēdijas izmeklēšanai

Iekšlietu ministrs Ivars Godmanis šodien, 23.februārī, uzdevis izveidot izmeklēšanas grupu, kas izvērtēs Iekšlietu ministrijas dienestu darbu, novēršot ugunsnelaimi Alsungas pagasta sociālās aprūpes centrā „Reģi”.
Iekšlietu ministrs Ivars Godmanis šodien, 23.februārī, uzdevis izveidot izmeklēšanas grupu, kas izvērtēs Iekšlietu ministrijas dienestu darbu, novēršot ugunsnelaimi Alsungas pagasta sociālās aprūpes centrā „Reģi”.

„Sākotnējā informācija rada iespaidu, ka visi Iekšlietu ministrijas dienesti strādāja labi un izdarīja visu iespējamo, taču pilnīgas pārliecības iegūšanai un secinājumiem nepieciešams veikt detalizētu analīzi un izvērtēt katra dienesta veikumu gan tieši glābšanas darbu laikā, gan arī pirms tam, veicot pārbaudes un uzraugot ugunsdrošības prasību ievērošanu,” norāda ministrs.

Izmeklēšanas grupu vadīs Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Bluķis un tajā strādās IeM Galvenās inspekcijas, Stratēģijas un Juridiskā departamenta, Personāla un kvalitātes vadības nodaļas, kā arī Ministra biroja pārstāvji. Izmeklēšanas grupa darbu varētu pabeigt mēneša laikā.

Traģiskais ugunsgrēks Alsungas sociālās aprūpes centrā „Reģi”, kur uzturas 1. un 2.grupas invalīdi ar garīgās attīstības traucējumiem, izcēlās naktī uz 23.februāri. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma izsaukumu plkst. 1.12, un pirmie glābēji ieradās notikuma vietā plkst.1.21, taču tad ēkas jumts jau dega ar atklātu liesmu. Pašlaik ugunsgrēku izdevies lokalizēt, taču ēkā turpinās gruzdēšana. Liesmas plosījušās 600 kvadrātmetru platībā.

Ugunsgrēka brīdī ēkā atradās 88 cilvēki. No liesmām izdevās izglābt 63 cilvēkus, pieci no viņiem ir cietuši, tai skaitā viens guvis smagus apdegumus. Par bezvēsts pazudušiem pašlaik uzskata 25 aprūpes centra iemītniekus. Līdz šim ēkas gruvešos atrastas 12 bojā gājušo mirstīgās atliekas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests pārbauda trīs ugunsgrēka izcelšanās versijas - nepareizi kurināta vietējā apkures sistēma, neuzmanīga rīcība ar cigareti vai arī elektrības īssavienojums.

Ziņas par ugunsgrēkā Alsungas aprūpes centrā „Reģi” cietušajiem un bezvēsts pazudušajiem tuvinieki var uzzināt, zvanot Kuldīgas rajona policijas pārvaldei pa tālruni 3374402.

Savukārt ziņas par to, kuros pansionātos un aprūpes centros izvietoti ugunsgrēkā izglābtie, var noskaidrot pa tālruni 3351125. Pilna informācija par izglābto atrašanās vietu būs pieejama no pirmdienas, 26.februāra

Sīkāka informācija:

Laura Karnīte
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
direktores vietniece, Preses centra vadītāja
Tālr. 7219175
Mob. 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv


Atpakaļ