Atklās kampaņu pret kūlas dedzināšanu „Nededzini savu zemi!”

Rīt, 4.aprīlī, plkst. 11.00 Valsts ugunsdzēsības muzejā, Hanzas ielā 5 Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Vides ministriju, SIA „Vides projekti”, Vides aizsardzības klubu, ugunsdzēsējiem un apdrošināšanas sabiedrību „If Latvia“ jau trešo gadu pēc kārtas dos starta signālu kūlas dedzināšanas novēršanas patruļām, tā atklājot kampaņu „Nededzini savu zemi!”.
Rīt, 4.aprīlī, plkst. 11.00 Valsts ugunsdzēsības muzejā, Hanzas ielā 5 Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Vides ministriju, SIA „Vides projekti”, Vides aizsardzības klubu, ugunsdzēsējiem un apdrošināšanas sabiedrību „If Latvia“ jau trešo gadu pēc kārtas dos starta signālu kūlas dedzināšanas novēršanas patruļām, tā atklājot kampaņu „Nededzini savu zemi!”.

Kampaņas sauklis šogad ir „Dedzināt nav cool! Kūlas dedzināšana ir vardarbība!”.

Kampaņas atklāšanā piedalīsies iekšlietu ministrs Ivars Godmanis, vides ministrs Raimonds Vējonis, apdrošināšanas sabiedrības „IF Latvia“ valdes priekšsēdētājs Andris Morozovs, Vides aizsardzības kluba prezidents Arvīds Ulme un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Ainars Pencis.

Šogad pa Latvijas ceļiem brauks nevis četras, bet astoņas „kūlas patruļas”, kurās darbosies brīvprātīgie vides aizsardzības aktīvisti un ugunsdzēsēji. Patruļu mērķis ir izglītot iedzīvotājus un operatīvi konstatēt kūlas degšanu, tā palīdzot ugunsdzēsējiem ātrāk ierasties notikuma vietā, pirms liesmas izplatījušās lielās platībās. Kūlas patruļas darbosies ciešā sadarbībā ar reģionālajām Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts policijas struktūrvienībām.

"AAS „If Latvia” kūlas patruļas sadarbībā ar Vides aizsardzības klubu un atbildīgajām ministrijām organizē jau trešo gadu pēc kārtas. Lai gan kūlas ugunsgrēku skaits ir tieši atkarīgs no laika apstākļiem un pavasara saules siltuma, mēs uzskatām, ka šo patruļu darbs ir nozīmīgs un jāturpina. Lielākais kūlas patruļu ieguldījums ir tieši izglītojošais un skaidrojošais darbs, ko vides aktīvisti veic. Šogad esam palielinājuši patruļu mašīnu skaitu līdz astoņām, šādi pilnvērtīgāk nodrošinot darba intensitāti un iespēju aptvert lielākas teritorijas. „If Latvia” segs visas ar patruļu darbu saistītās tehniskās un darba izmaksas. Patruļas šogad plāno darboties divas nedēļas, bet, protams, ja laiks būs labs un kūla turpinās degt, tad arī patruļas turpinās strādāt," stāsta Andris Morozovs, AAS „If Latvia” valdes priekšsēdētājs.

Kampaņas ietvaros šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta bērnu un jauniešu izglītošanai. Tāpēc SIA „Vides projekti” ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu skolās izrādīs priekšnesumu „Kāpēc raudāja stārķis”. Tas ir muzikāls vēstījums ar Intas Palejas un Andra Gailīša tekstiem un mūziku, ko plānots demonstrēt 64 skolās visā Latvijā. Priekšnesumu papildina attēlu galerija, kurā redzami 2006.gada plakātu konkursam iesniegtie skolēnu darbi par kūlas dedzināšanas nodarīto postu. Aplēsts, ka uzvedumu varētu noskatīties aptuveni 11 tūkstoši skolēnu.

Kampaņas ietvaros, tāpat kā iepriekšējos gados, sadarbojoties ar Latvijas Pastu, VAS „Latvijas Dzelzceļš” un Izglītības un satura eksaminācijas centru, tiks izplatīti izglītojoši plakāti un pastkartes, kuru izgatavošanai izmantoti 2006.gada plakātu konkursu uzvarētāju – skolēnu un profesionālu mākslinieku - darbi.

Latvijas televīzijā tiks demonstrēts videoklips „Griezīsim vai dedzināsim?”, bet radio „Skonto” – audioklips par kūlas dedzināšanas nodarīto postu.

Kampaņu atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds un AAS „If Latvija”, informatīvie atbalstītāji – radio Skonto un Latvijas televīzija.

Sagatavoja:

Laura Karnīte
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
Preses centra vadītāja
Tālr. 7219176
Mob.tālr.: 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv


Atpakaļ