Iekšlietu ministrs: pasākumi pret kūlas dedzināšanu devuši rezultātu

Šogad pavasarī īstenotais pasākumu komplekss kūlas dedzināšanas ierobežošanai ir devis pozitīvu rezultātu, taču svarīgi aktivitātes turpināt arī rudenī, gādājot par teritoriju sakopšanu, uzskata iekšlietu ministrs Ivars Godmanis.
Šogad pavasarī īstenotais pasākumu komplekss kūlas dedzināšanas ierobežošanai ir devis pozitīvu rezultātu, taču svarīgi aktivitātes turpināt arī rudenī, gādājot par teritoriju sakopšanu, uzskata iekšlietu ministrs Ivars Godmanis.

Statistika liecina, ka šogad līdz 1.maijam, salīdzinot ar pērnā gada rādītājiem, uz pusi samazinājies kūlas ugunsgrēku skaits (2006.gadā – 4407, 2007.gadā – 2110), nodegušas deviņas reizes mazāk ēku (2006.gadā – 386, 2007.gadā – 40), cietuši trīs reizes mazāk cilvēki (2006.gadā – 7, 2007.gadā – 2). Atšķirībā no 2006.gada, kad kūlas ugunsgrēkos dzīvību zaudēja pieci cilvēki, šogad uguns nav laupījusi nevienu dzīvību.

Ministrs uzsver, ka pasākumi bijuši veiksmīgi, jo tos kopā mērķtiecīgi plānojušas un realizējušas iesaistītās ministrijas, sabiedriskās organizācijas un privātais sektors, turklāt tie īstenoti kompleksi – gan veidojot informatīvo kampaņu, gan iesaistot kūlas dedzināšanas novēršanā tā dēvētās „kūlas patruļas”, gan padarot efektīvāku tiesībaizsardzības iestāžu un ugunsdzēsēju sadarbību.

I.Godmanis uzskata, ka pozitīvos rezultātus vecinājusi šogad ieviestā intensīvākā sadarbība starp Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Valsts policiju, kas ļāvusi efektīvāk pieķert un sodīt kūlas dedzinātājus. Līdz 1.maijam saistībā ar kūlas dedzināšanu sastādīti 78 administratīvie protokoli – 69 par normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību pārkāpšanu un 9 – par kūlas dedzināšanu. Ministrs arī pieļauj, ka potenciālos kūlas dedzinātājus atturējuši šogad vairākiem pārkāpējiem piemērotie administratīvie aresti.

I.Godmanis izsaka pateicību par veiksmīgo darbu Iekšlietu ministrijas dienestiem, it īpaši ugunsdzēsējiem, kā arī plašsaziņas līdzekļiem, kas, gan atbalstot informatīvo kampaņu, gan veidojot publikācijas, palīdzējuši veicināt sabiedrības izpratni par kūlas dedzināšanas nodarīto postu.

Ministrs uzsver, ka pasākumu komplekss jāplāno un jāīsteno arī rudenī, lai nodrošinātu ugunsdrošības prasību ievērošanu un teritoriju sakopšanu, kas mazina kūlas degšanas iespējamību nākamajā gadā. „Lai gan šogad, salīdzinot ar aizvadīto gadu, sasniegts būtisks uzlabojums kūlas dedzināšanas ierobežošanā, jau šobrīd jāsāk plānošanas darbs pie nākamā gada kūlas dedzināšanas ierobežošanas pasākumiem, jo laiks līdz nākamā gada pavasarim, kad šis jautājums atkal iegūsvalsts mēroga aktualitātes statusu, paies nemanot,” norāda I.Godmanis.

Sīkāka informācija:

Laura Karnīte
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
direktores vietniece, Preses centra vadītāja
Tālr. 7219175
Mob. 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv


Atpakaļ