Tallinas ostā atzīmēs Šengenas zonas paplašināšanu

Piektdien, 21. decembrī Igaunijā, Tallinas ostā, piedaloties Eiropas Savienības un šengenas valstu valdību pārstāvju delegācijai, ko vadīs Portugāles ministru prezidents José Socrates, tiks atzīmēta šengenas līguma telpas paplašināšanās.

Piektdien, 21. decembrī Igaunijā, Tallinas ostā, piedaloties Eiropas Savienības un šengenas valstu valdību pārstāvju delegācijai, ko vadīs Portugāles ministru prezidents José Socrates, tiks atzīmēta šengenas līguma telpas paplašināšanās.

Pasākumu ar savu klātbūtni pagodinās Eiropas Komisijas prezidents José Manuel Barroso un Eiropas Komisijas pārstāvji Siim Kallas un Franco Frattini.
Pasākuma ietvaros notiks arī Baltijas valstu premjeru tikšanās.

Dienas svinīgā daļa sāksies Tallinas ostas D terminālā plkst. 15.30, kad ar ātrgaitas prāmi „Tallink” ieradīsies Somijas Ministru prezidents Matti Vanhanen un citi Somijas, Zviedrijas un Norvēģijas valdības pārstāvji. Pēc atklāšanas runām sekos Igaunijas Valsts robežsardzes orķestra un rokgrupas „The Sun” priekšnesums. Svinības turpināsies ar uguņošanu Admiraliteedi līcī plkst.16.12.

Preses konference par šengenas zonas paplašināšanu notiks Tallinas ostas D terminālā sākot no plkst. 16.25.

Lai atzīmētu deviņu jauno Eiropas Savienības dalībvalstu – Čehijas, Igaunijas, Ungārijas, Latvijas, Lietuvas, Maltas, Polijas, Slovākijas un Slovēnijas – pievienošanos šengenas zonai, Eiropas Komisija un Eiropas Savienības prezidējošā valsts Portugāle                 21. un 22.decembrī nolēma apmeklēt četras dažādas Eiropas vietas, kurās tiks atcelta robežkontrole. Svinību sērija, atzīmējot iekšējo robežu atcelšanu, sāksies 21. decembrī uz Vācijas, Polijas un Čehijas robežas. Tālāk delegācija dosies uz Igauniju, lai Tallinas ostā atzīmētu šengenas zonas paplašināšu. Pēc Igaunijas svinībām delegācija 22.decembrī turpinās ceļu uz Bratislavu, kur notiks pasākums uz Austrijas, Slovākijas un Ungārijas robežas. Pēdējās svinības vēlāk šajā pašā dienā notiks uz robežas starp Itāliju un Slovēniju.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kuri vēlas piedalīties pasākumā, lūdzam līdz ceturtdienas, 20.decembra plkst. 12.00 iesniegt Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību departamentam (laura.karnite@iem.gov.lv, 67219176, 29165007) informāciju akreditācijai (vārds, uzvārds, personas dati un personu apliecinošo dokumentu dati, medija nosaukums).


Sīkāka informācija:
Kristina Leer
Igaunijas Iekšlietu ministrijas
preses pārstāve
Tel.:+372 612 5033
kristina.leer@siseministeerium.ee


Atpakaļ