Naktī uz svētdienu atvērs Šengenas telpas robežu lidostā „Rīga”

Sestdien, 29.martā pusnaktī tiks atceltas robežpārbaudes iekšējiem lidojumiem starp deviņām jaunajām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas decembra vidū pievienojās šengenas līgumam, tā noslēdzot vērienīgo šengenas telpas paplašināšanos.
Sestdien, 29.martā pusnaktī tiks atceltas robežpārbaudes iekšējiem lidojumiem starp deviņām jaunajām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas decembra vidū pievienojās šengenas līgumam, tā noslēdzot vērienīgo šengenas telpas paplašināšanos.

Latvijā šo brīdi svinīgi atzīmēs lidostā „Rīga” 30.martā plkst.8.30, kad simboliski tiks atcelta Latvijas gaisa robeža un iekšlietu ministrs Mareks Segliņš, satiksmes ministrs Ainars šlesers, lidostas „Rīga” un Valsts robežsardzes vadība un citas amatpersonas sagaidīs pirmos pasažierus, kas ielidos Latvijā no šengenas telpas – Somijas galvaspilsētas Helsinkiem.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kas vēlas piedalīties pasākumā, lūdzam iepriekš pieteikties līdz piektdienas, 28.marta plkst. 13.00. lidostas "Rīga" Komunikācijas departamentā (tālr. 67207189; e-pasts  s.auguste@riga-airport.com).

Personu robežkontrole lidostā „Rīga” tiek organizēta divos terminālos – šengenas un ne-šengenas. 2008.gada 29.marta pusnaktī tiks atcelta robežkontrole šengenas terminālā, bet ne-šengenas terminālā tā turpināsies kā iepriekš. Izņēmuma gadījumos, ja tas nepieciešams valsts drošībai vai to prasīs citi svarīgi apstākļi, personu ceļošanas dokumentu pārbaudes varēs īslaicīgi atjaunot arī šengenas terminālā.

Pēc 29.marta ceļotājiem, kuri no Latvijas ar lidmašīnu dosies uz šengenas telpas valstīm, robežsargi ceļošanas dokumentus nepārbaudīs, bet izceļotājiem uz ne-šengenas telpas valstīm kontrole tiks veikta ierastajā kārtībā. Arī ieceļotājiem no šengenas valstīm personas kontrole nenotiks, bet iebraucējiem no ne-šengenas telpas valstīm personu dokumenti tiks pārbaudīti.

Tomēr, arī dodoties ceļojumā pa šengenas telpas valstīm, jāatceras – lai gan pase uz robežas netiek prasīta, tai vienmēr jābūt līdzi, lai nepieciešamības gadījumā varētu apliecināt savu identitāti.

Darbu lidostā „Rīga” arī pēc 29.marta turpinās Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes lidostas „Rīga” I kategorijas robežkontroles punkta personāls. Turpmāk robežsargi lielāku uzmanību pievērsīs dokumentu robežpārbaudes kvalitātei un ātrumam ne-šengenas terminālā. Līdz ar to uzlabosies gan pasažieru ērtības - kļūs īsāks dokumentu robežpārbaudes laiks, jo darbosies visas robežsargu kabīnes, gan dokumentu pārbaužu efektivitāte, jo būs lielākas iespējas pārbaudīt personu ceļošanas dokumentus padziļināti.
 


Sīkāka informācija:

Laura Karnīte

Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
direktores vietniece, Preses centra vadītāja
Tālr. + 371 67219175
Mob. + 371 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv

 Mārtiņš Langrāts

VAS Starptautiskā lidosta "Rīga"
Komunikācijas departamenta direktors
Talr. +371 67207189
Mob. +371 29457289
e-pasts: martins.langrats@riga-airport.com
 

Atpakaļ