Iekšlietu ministrs tikās ar Kosovas misionāriem

Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš, 16.aprīlī Iekšlietu ministrijā, Raiņa bulvārī 6 tikās ar misijā uz Kosovu nosūtītajiem Valsts robežsardzes un Valsts policijas darbiniekiem. Lēmumu par Valsts policijas un Valsts robežsardzes darbinieku nosūtīšanu Eiropas Savienības likuma varas misijā Kosovā (EULEX KOSOVO) Ministru Kabinets pieņēma šodien, 15.aprīlī. Abi iekšlietu sistēmas darbinieki uz Kosovu dosies nedēļas nogalē un viņu dalība misijā ilgs līdz 2009. gada 21. aprīlim.

Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš, 16.aprīlī Iekšlietu ministrijā, Raiņa bulvārī 6 tikās ar misijā uz Kosovu nosūtītajiem Valsts robežsardzes un Valsts policijas darbiniekiem.

Lēmumu par Valsts policijas un Valsts robežsardzes darbinieku nosūtīšanu Eiropas Savienības likuma varas misijā Kosovā (EULEX KOSOVO) Ministru Kabinets pieņēma šodien, 15.aprīlī.

Uz Kosovu šīs nedēļas nogalē dosies Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Starptautiskās sadarbības pārvaldes vecākais inspektors pulkvežleitnants Viktors Guļeckis un Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Silenes robežapsardzības nodaļas priekšnieks majors Valērijs Beinarovičs. Viņu dalība misijā ilgs gadu – līdz 2009.gada 21.aprīlim.

Lai nodrošinātu Latvijas pārstāvju dalību misijā, valdība no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Iekšlietu ministrijai piešķīra 54,4 tūkstošus latu.

EULEX KOSOVO misiju Eiropas Padome apstiprināja šā gada februāra vidū. Misijas mērķis palīdzēt Kosovas valdībai, tiesu varai un tiesībaizsardzības iestādēm to ceļā uz ilgtspējīgu progresu, attīstot un stiprinot neatkarīgu multinacionālu tiesisko sistēmu, policiju, muitu, nodrošinot šo institūciju neatkarību no politiskās ietekmes un atbilstību starptautiskajiem standartiem un Eiropas labajai praksei. Misiju veido policijas, muitas un tiesiskuma komponente.


Sīkāka informācija:
Laura Karnīte
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
direktores vietniece, Preses centra vadītāja
Tālr. 7219175
Mob. 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv


Atpakaļ