Kandavā notiks tikai sporta sacensības

Tradicionālo Iekšlietu ministrijas Sporta svētku vietā šogad 6. un 7.jūnijā Kandavā notiks tikai sezonas noslēguma sporta sacensības, kas paredzētas Iekšlietu ministrijas Sporta sacensību kalendārajā plānā.

Tradicionālo Iekšlietu ministrijas Sporta svētku vietā šogad 6. un 7.jūnijā Kandavā notiks tikai sezonas noslēguma sporta sacensības, kas paredzētas Iekšlietu ministrijas Sporta sacensību kalendārajā plānā.

Šādu lēmumu pieņēmis iekšlietu ministrs Mareks Segliņš, ņemot vērā valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas publiskos izteikumus 26.maija Latvijas Televīzijas raidījumā 100.pants.

Līdz ar to šā gada 6. un 7.jūnijā Valsts Kandavas lauksaimniecības tehnikuma sporta kompleksā notiks sezonas noslēguma sporta sacensības minifutbolā, virves vilkšanā, strītbolā, volejbolā un kompleksajā stafetē. Visi pārējie pasākumi, kas bija plānoti saistībā ar Iekšlietu ministrijas Sporta svētkiem – grupas „Pērkons” koncerts, zaļumballe, svētku uguņošana, bērnu izklaides pasākumi un ekskursijas un līdzjutējiem domātā jautrības stafete - tiek atcelti.

Attiecīgi samazinātas arī pasākuma izmaksas. Papildus pasākuma organizēšanā jau ieguldītajiem 6400 latiem plānots izlietot vēl tikai 1800 latus. 6500 lati tiks segti no valsts budžeta līdzekļiem, 1500 lati – no biedrības „Latvijas Policijas sporta asociācija” līdzekļiem, bet atlikusī summa – no valsts aģentūras „Iekšlietu ministrijas Sporta centrs” pašu ieņēmumiem.

Minētie 6400 lati jau iztērēti sagatavošanas procesā - 3400 Ls Kandavas lauksaimniecības tehnikuma kompleksa nomai un teritorijas sagatavošanai spēlēm (ugunskuru vietu ierīkošana, tualetes, atkritumu urnas u.tml.), bet 3000 Ls - sporta sacensību atribūtikai (krekli, dalībnieku numura zīmes u.c.) un aprīkojumam (bumbas, tīkli, svilpes tiesnešiem u.c.).

Jau izlietotā summa neies zudumā, jo viss jau iegādātais tiks izmantots, lai nodrošinātu sporta sacensības. Vēl papildus tiks iztērēti 1800 lati apbalvošanai (kausi) un tiesnešu darba apmaksai. Izdevumus segs no Iekšlietu ministrijas, valsts aģentūras "Iekšlietu ministrijas sporta centrs" un biedrības "Latvijas Policijas sporta asociācija" līdzekļiem.

Iepriekš plānotās svētku izmaksas bija 16 000 lati. Šobrīd tiek lēsts, ka sporta sacensības izmaksās aptuveni 8000 latus.

Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš šodien, 28.maijā, arī nosūtījis vēstuli visām Iekšlietu ministrijas struktūrvienībām, kurā informē par izmaiņām un dziļi atvainojas par zaudētajiem svētkiem Iekšlietu ministrijas sistēmas darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem.

Jau vēstīts, ka IeM Sporta svētku sākums meklējams 1988.gadā, kad Kandavā tika organizēts pirmais sporta un atpūtas pasākums, kurā varēja piedalīties ikviens iekšlietu sistēmas darbinieks. Kandava izvēlēta par pasākuma norises vietu, jo te ir gan sporta komplekss, stadions un šautuve, gan arī mežs, kur var celt telšu pilsētiņu.

Pirmo gadu laikā pasākumā piedalījās ap 200 līdz 300 darbinieku, kuru vaļasprieks bija tūrisms. Taču ar katru gadu to skaits pieauga un pēdējos gados Sporta svētkos Kandavā piedalījās jau vairāk nekā divi tūkstoši dalībnieku no dažādiem dienestiem un rajoniem, kā arī viesu komandas no ārvalstīm.

2007.gadā sporta svētkos piedalījās 35 komandas no visiem lielākajiem IeM dienestiem. Komandas uz Kandavu devās no Bauskas, Cēsīm, Daugavpils, Dobeles, Gulbenes, Jelgavas, Jūrmalas, Kuldīgas, Liepājas, Ogres, Rīgas, Saldus, Talsiem, Tukuma un Valmieras rajona, kā arī viesi no Lietuvas.

Šogad Kandavas Sporta svētkiem apritētu 20.gadadiena un tie notiktu deviņpadsmito reizi. Dalību šā gada sporta svētkos bija pieteikušas 33 komandas.


Sagatavoja:
Laura Karnīte
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
Preses centra vadītāja
Tālr. 67219213
Mob.tālr.: 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga. LV 1026


Atpakaļ