Notiks Iekšlietu ministrijas sezonas noslēguma sporta sacensības Kandavā

Valsts Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma sporta kompleksā nedēļas nogalē, 6. un 7.jūnijā notiks Iekšlietu ministrijas sezonas noslēguma sporta sacensības, kurās startēs 31 komanda no visām Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēm.

Valsts Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma sporta kompleksā nedēļas nogalē, 6. un 7.jūnijā notiks Iekšlietu ministrijas sezonas noslēguma sporta sacensības, kurās startēs 31 komanda no visām Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēm.

Aptuveni 900 sportisti no Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts robežsardzes, Drošības policijas, Rīgas pašvaldības policijas, Latvijas Policijas akadēmijas, Valsts policijas koledžas, valsts aģentūras “Materiālās rezerves”, Iekšlietu īpašumu valsts aģentūras un Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sacentīsies minifutbolā, virves vilkšanā, strītbolā, volejbolā un kompleksajā stafetē. Īpaša sporta sacensību programma paredzēta arī bērniem.

Komandas uz Kandavu dosies no Rīgas, Daugavpils, Liepājas, Jūrmalas, Aizkraukles, Jēkabpils, Gulbenes, Bauskas, Tukuma, Talsiem, Kuldīgas, Saldus, Dobeles, Ogres, Valmieras, Balviem un Saulkrastiem.

Sportisti sāks pulcēties Kandavā jau piektdienas, 6.jūnija rītā, un plkst.13.00 sāksies pirmās sacensības, bet spēļu atklāšana ar komandu parādi un iekšlietu ministra Mareka Segliņa uzrunu notiks plkst.18.00. Spēļu dalībniekus uzrunās arī Kandavas novada domes priekšsēdētājs Alfrēds Ķieģelis.

Sestdien, 7.jūnijā, priekšpusdienā turpināsies sacensības, kas vainagosies ar komplekso stafeti plkst.14.15. Sporta spēles noslēgsies plkst.16.00 ar Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra Aivara Straumes uzrunu un uzvarētāju apbalvošanu.

Pateicoties Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības, Latvijas Neatkarīgās policistu arodbiedrības un Starptautiskās policijas asociācijas atbalstam, sporta spēļu laikā tomēr notiks arī atpūtas un izklaides pasākumi un zaļumballe, kurā spēlēs Tomass Kleins ar grupu. Tāpat būs īpašas aktivitātes un ekskursijas bērniem un līdzjutējiem, tāpēc Iekšlietu ministrija aicina darbiniekus spēles apmeklēt kopā ar ģimenēm.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kas vēlas apmeklēt pasākumu, lūdzam iepriekš informēt Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību departamentu (laura.karnite@iem.gov.lv, 7219213).

Jau vēstīts, ka iekšlietu ministrs Mareks Segliņš, ņemot vērā valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas publiskos izteikumus 26.maija Latvijas Televīzijas raidījumā 100.pants, nolēma tradicionālo Iekšlietu ministrijas Sporta svētku vietā šogad Kandavā rīkot tikai sezonas noslēguma sporta sacensības, kas paredzētas Iekšlietu ministrijas Sporta sacensību kalendārajā plānā.

Līdz ar to no Iekšlietu ministrijas budžeta līdzekļiem tiek segti tikai tie izdevumi, kas saistīti tieši ar sporta sacensību nodrošināšanu. Iepriekš plānotās svētku izmaksas bija 16 000 lati, bet šobrīd tiek lēsts, ka sporta sacensības izmaksās aptuveni 8000 latus.

IeM Sporta svētku sākums meklējams 1988.gadā, kad Kandavā tika organizēts pirmais sporta un atpūtas pasākums, kurā varēja piedalīties ikviens iekšlietu sistēmas darbinieks. Kandava izvēlēta par pasākuma norises vietu, jo te ir gan sporta komplekss, stadions un šautuve, gan arī mežs, kur var celt telšu pilsētiņu.

Pirmo gadu laikā pasākumā piedalījās ap 200 līdz 300 darbinieku, kuru vaļasprieks bija tūrisms. Taču ar katru gadu to skaits pieauga un pēdējos gados Sporta svētkos Kandavā piedalījās jau vairāk nekā divi tūkstoši dalībnieku no dažādiem dienestiem un rajoniem, kā arī viesu komandas no ārvalstīm.

2007.gadā sporta svētkos piedalījās 35 komandas no visiem lielākajiem IeM dienestiem. Komandas uz Kandavu devās no Bauskas, Cēsīm, Daugavpils, Dobeles, Gulbenes, Jelgavas, Jūrmalas, Kuldīgas, Liepājas, Ogres, Rīgas, Saldus, Talsiem, Tukuma un Valmieras rajona, kā arī viesi no Lietuvas.

Iekšlietu ministrijas Sporta spēlēm Kandavā šogad aprit 20.gadadiena un tās notiek deviņpadsmito reizi.


Sagatavoja:
Laura Karnīte
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
Preses centra vadītāja
Tālr. 67219213
Mob.tālr.: 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga. LV 1026
 


Atpakaļ