Nosaka kārtību, kādā robežsargi lieto speciālos līdzekļus

Ministru Kabinets šodien, 10.jūnijā, atbalstīja Iekšlietu ministrijas izstrādātos Ministru kabineta noteikumus „Kārtība, kādā robežsargi lieto speciālos līdzekļus, un šo speciālo līdzekļu veidi”.

Ministru Kabinets šodien, 10.jūnijā, atbalstīja Iekšlietu ministrijas izstrādātos Ministru kabineta noteikumus „Kārtība, kādā robežsargi lieto speciālos līdzekļus, un šo speciālo līdzekļu veidi”.

Noteikumi nepieciešami, jo pēc Latvijas pievienošanās Šengenas zonai un ŗobežkontroles atcelšanas uz iekšējām robežām ir mainījušās Valsts robežsardzes funkcijas un uzdevumi Eiropas Savienības ārējās robežas drošības nodrošināšanā, kā arī pienācīgas kārtības uzturēšanā pierobežā.

Iekšējo robežu atvēršana ir papildus faktors tam, ka pierobežā var palielināties nelegālo imigrantu, kā arī kriminālās sfēras elementu vai to grupu aktivitāte. Valsts robežsardze ir tā iestāde, kuras tehniskajam nodrošinājumam un personāla profesionālajai sagatavotībai jābūt atbilstošai, lai pēc iespējas ātrāk un efektīvāk varētu reaģēt uz ikvienu apdraudējumu, un ierobežot tā iespējamo izplatīšanos valsts iekšienē.

Lai pilnvērtīgi veiktu jaunos uzdevumus, robežsargiem ir jābūt gataviem pārtraukt masu nekārtības un sabiedriskās kārtības pārkāpumus, kurus var izdarīt aizturētie ārzemnieki vai liels skaits robežšķērsojošo personu, atvairīt uzbrukumus ēkām, atsevišķām telpām un transportlīdzekļiem, ko apsargā robežsargi, kā arī atbrīvot šos objektus, ja tos ieņēmušas bruņotas personas.

Lai pilnvērtīgi pildītu šos un citus Robežsardzes likumā noteiktos Valsts robežsardzes uzdevumus, Valsts robežsardzei ir nepieciešamas tiesības pielietot speciālos līdzekļus, kuru pielietošanas kārtību nosaka šodien atbalstītie noteikumi.


Sagatavoja:
Laura Karnīte
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
Preses centra vadītāja
Tālr. 67219213
Mob.tālr.: 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga. LV 1026


Atpakaļ