Drošības policija apmāca terorisma novēršanā iesaistītās institūcijas

Drošības policijas (DP) Pretterorisma centrs šodien, 12.jūnijā, seminārā izglīto pretterorisma darbībās iesaistīto institūciju amatpersonas par terorisma draudu situāciju un nacionālās pretterorisma sistēmas attīstību.

Drošības policijas (DP) Pretterorisma centrs šodien, 12.jūnijā, seminārā izglīto pretterorisma darbībās iesaistīto institūciju amatpersonas par terorisma draudu situāciju un nacionālās pretterorisma sistēmas attīstību.

Seminārā Drošības policijas Pretterorisma centrs sniedz prezentācijas par starptautiskā terorisma draudu attīstības tendencēm Eiropā, terorisma draudu situāciju Latvijā, terorisma draudu līmeņu sistēmas izveides gaitu, Nacionālo pretterorisma plānu, pretterorisma reaģēšanas plāniem, kā arī par Latvijā rīkotajām pretterorisma mācībām un vingrinājumiem.

DP priekšnieks Jānis Reiniks atzīmē, ka šis ir pirmais šāda veida seminārs, ko DP Pretterorisma centrs organizē saviem sadarbības partneriem ar nolūku veicināt vienotu izpratni par nacionālo pretterorisma sistēmu un sekmēt ciešāku pretterorisma pasākumos iesaistīto institūciju sadarbību un savstarpējo informācijas apmaiņu.

Seminārā liela uzmanība ir pievērsta DP Pretterorisma centra paveiktajam preventīvo pasākumu plānošanā un īstenošanā. Lai gan Latvijā draudu līmenis ir zems, līdz ar terorisma draudu līmeņu sistēmas izveidi, Nacionālā pretterorisma plāna apstiprināšanu un tipveida pretterorisma rīcības plānu izstrādi Latvijā izveidoti identiski pretterorisma elementi kā lielajās valstīs (ASV, Lielbritānijā, Francijā, Vācijā), kur draudu līmenis ir daudz augstāks, norāda J.Reiniks.

Izstrādātos rīcības plānus civilās aviācijas apdraudējuma un kuģu, ostu un ostu iekārtu apdraudējuma gadījumā DP Pretterorisma centrs pārbauda arī praksē. Piemēram, lai pārbaudītu plānos noteiktos reaģēšanas mehānismus, DP sadarbībā ar Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku Krasta apsardzes dienestu 2007.gadā organizēja plaša mēroga pretterorisma mācības „Seajack” un sadarbībā ar starptautisko lidostu „Rīga” pretterorisma mācības „Lidmašīna”.

Seminārā piedalās pārstāvji no 30 dažādām Latvijas institūcijām, kas ir iesaistītas pretterorisma darbībās, to skaitā pārstāvji no Satversmes aizsardzības biroja, Militārās izlūkošanas un drošības dienesta, Aizsardzības ministrijas, Ārlietu ministrijas, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Civilās aviācijas aģentūras, Sabiedrības veselības aģentūras, kā arī citām institūcijām.


Informāciju sagatavoja:
Kristīne Apse-Krūmiņa
Drošības policijas
priekšnieka palīdze
tālrunis: 67208991
e-pasts: dp@dp.gov.lv


Atpakaļ