Jāņu brīvdienās stingri uzraudzīs sabiedrisko kārtību

Iekšlietu ministrijas dienesti Jāņu brīvdienās strādās pastiprinātā režīmā un rūpīgi uzraudzīs sabiedrisko kārtību, lai Latvijas iedzīvotājiem būtu mierīgi un droši svētki.

Iekšlietu ministrijas dienesti Jāņu brīvdienās strādās pastiprinātā režīmā un rūpīgi uzraudzīs sabiedrisko kārtību, lai Latvijas iedzīvotājiem būtu mierīgi un droši svētki.

„Mūsu mērķis nav sodīt, bet gan rūpēties, lai visiem būtu skaisti un droši svētki un 25.jūnija rītā visi Latvijas iedzīvotāji būtu sveiki un veseli,” sacīja iekšlietu ministrs Mareks Segliņš.

Valsts policija strādās pastiprinātā režīmā jau no rītdienas, 20.jūnija līdz 25.jūnija vakaram. Salīdzinot ar ikdienas režīmu, visi policijas spēki tiks dubultoti, šodien iekšlietu ministru Mareku Segliņu informēja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Valdis Voins.

Policijai ir izstrādāti sabiedriskās kārtības nodrošināšanas plāni visiem Latvijas rajoniem, kā arī atsevišķi plāni tām vietām, kur pirms svētkiem un svētku laikā paredzēti lieli masu pasākumi. Lielākā uzmanība tiks koncentrēta uz Vidzemi, jo iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka tās skaistās vietas cilvēki visvairāk izvēlas svētku sagaidīšanai un tieši Vidzemē arī notiek vissmagākie nelaimes gadījumi. Tāpat īpašā policijas uzmanības lokā būs Aizkraukle, Saulkrasti un  Sigulda, kur paredzēti lieli pasākumi.

Ceļu policijas priekšnieks Edmunds Zivtiņš ministru informēja, ka ceļu policija svētku laikā pielietos dažādas ceļu satiksmes uzraudzības metodes, sākot ar slēpto uzraudzību un beidzot ar masveida reidiem. Ceļu satiksmes kontrolē tiks iesaistīti arī netrafarētie policijas auto, ko parasti izmanto agresīvo braucēju kontrolei. E.Zivtiņš aicināja iedzīvotājus ar izpratni uztvert policijas īstenoto pasākumu radītās neērtības, uzsverot, ka tie tiek veikti kopējās drošības labā.

Policijas amatpersonas uzsvēra, ka autovadītājiem, kas būs sēdušies pie stūres reibumā, nekavējoties tiks konfiscēti transportlīdzekļi, bet paši pārkāpēji tiks nogādāti īslaicīgās aizturēšanas vietās. „Iespēja, ka dzēris šoferis netiks aizturēts, ir minimāla,” uzsvēra V.Voins, aicinot nesēsties pie stūres reibumā.

Policija veiks ne tikai ceļu satiksmes uzraudzību, bet kārtības nodrošināšanā būs iesaistīti arī iecirkņa inspektori, nepilngadīgo lietu inspektori un kriminālpolicija. Īpašu uzmanību plānots pievērst apreibinošo vielu – alkohola un narkotiku - lietošanas ierobežošanai, īstenojot sadarbību ar Katastrofu medicīnas centru, kas nodrošinās ekspertīzes uz vietas. Tādējādi policijas darbiniekiem nebūs jātērē laiks, vedot iespējamos likumpārkāpējus uz medicīnas iestādēm un policija varēs maksimāli efektīvi veikt savus tiešos pienākumus, informēja Katastrofu medicīnas centra vadītājs Mārtiņš Šics.

Iekšlietu ministrs arī aicina iedzīvotājus pirms došanās svinēt svētkus parūpēties par sava mājokļa un īpašuma drošību, jo pieredze liecina, ka brīvdienu laikā, kad cilvēki dodas ārpus pilsētas, aktivizējas dzīvokļu zagļi. Arī šim aspektam policija pievērsīs pastiprinātu uzmanību, tomēr iedzīvotājiem pašiem jābūt uzmanīgiem un pirms došanās prom jāpārliecinās, vai mājoklim ir aizvērti logi, aizslēgtas durvis un visas vērtīgās lietas atrodas zagļiem nepieejamās vietās.

Iekšlietu ministrs novēl spēku un izturību tiem Iekšlietu ministrijas darbiniekiem, kam brīvdienas būs grūta un saspringta darba laiks, un skaistus un mierīgus vasaras saulgriežus visiem Latvijas iedzīvotājiem.


Sagatavoja:
Laura Karnīte
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
Preses centra vadītāja
Tālr. 67219213
Mob.tālr.: 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga. LV 1026
 


Atpakaļ